Broken Sword 5 – premiera pierwszego epizodu jeszcze w tym roku

Pierwszy raz w historii serii Broken Sword, gra podzielona została na epizody. Pierwszy odcinek pojawi się już w grudniu. Jednak na zakończenie przygody z piątą częścią poczekamy do następnego roku.

Na temat produkcji wypowiedział się Charles Cecil – Dyrektor wykonawczy Revolution Software„Choć to, w dużej mierze nadal klasyczny Broken Sword w kwestii wartości produkcji i poczucia przygody, wraz z The Serpent’s Curse wchodzimy na nowy grunt… Sukces, jaki odnieśliśmy na Kickstarterze, pozwolił nam zrealizować nasze ambicje: każdy epizod jest rozmiarów pełnoprawnej gry. Wydamy, więc dwie przygodówki w krótkim odstępie czasu. Przyjęcie, jakie dotychczas zgotowano grze, było bardzo ciepłe – niektórzy twierdzą nawet, że to najlepszy Broken Sword, jaki powstał.”.

http://www.youtube.com/watch?v=cbUyhK7iLqI

Pierwszy epizod swoją premierę będzie miał 4 grudnia i ukaże się na komputerach osobistych. W krótkim czasie po debiucie na PC, gra zawita na iOS, Androida oraz PS Vitę. Na dzień dzisiejszy nie jest znana konkretna data dla tych platform. Drugiego epizodu spodziewać się możemy, w styczniu przyszłego roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...