Plany Foxconn na podbicie rynku gier mobilnych…

Tajwański producent sprzętu komputerowego – planuje inwestycje na rynku gier mobilnych. Pierwszy tytuł spod marki Foxconn zadebiutuje, już za 6 miesięcy.

Na zorganizowanej przedwczoraj konferencji prasowej, tajwańskiemu producentowi elektroniki oraz komponentów komputerowych udało się zaskoczyć dziennikarzy. Korporacja zdecydowała poszerzyć swoją działalność i zamierza m. in. wydawać gry na urządzenia mobilne. Prezydent Foxconna – Terry Gou – poinformował, że firma ma zrewolucjonizować dotychczasowy model biznesowy, jakim jest produkowanie podzespołów dla większych firm i zająć się tworzeniem produktów i usług, charakteryzujących się wysoką jakością.

Jedną z gałęzi, którą szczególnie zainteresowała się firma jest rynek gier mobilnych. W tej chwili Foxconn posiada w produkcji kilka takich tytułów, a pierwszy w kolejce do wydania oczekuje projekt studia – NetDragon, odpowiedzialnego za stworzenie Transformers Online oraz Dungeon Keeper Online.

Jakby tego było mało, Terry ogłosił, że Foxconn rozpoczyna również inwestowanie w usługi dostępne w chmurze, a ponadto koncern stworzył zespół pracujący nad HTML5. Możemy przypuszczać, że ma to związek z ogłoszoną w czerwcu współpracą z Firefox i projektem urządzeń działających w oparciu o wykorzystujący język HTML5, Firefox OS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...