Plany Foxconn na podbicie rynku gier mobilnych…

Tajwański producent sprzętu komputerowego – planuje inwestycje na rynku gier mobilnych. Pierwszy tytuł spod marki Foxconn zadebiutuje, już za 6 miesięcy.

Na zorganizowanej przedwczoraj konferencji prasowej, tajwańskiemu producentowi elektroniki oraz komponentów komputerowych udało się zaskoczyć dziennikarzy. Korporacja zdecydowała poszerzyć swoją działalność i zamierza m. in. wydawać gry na urządzenia mobilne. Prezydent Foxconna – Terry Gou – poinformował, że firma ma zrewolucjonizować dotychczasowy model biznesowy, jakim jest produkowanie podzespołów dla większych firm i zająć się tworzeniem produktów i usług, charakteryzujących się wysoką jakością.

Jedną z gałęzi, którą szczególnie zainteresowała się firma jest rynek gier mobilnych. W tej chwili Foxconn posiada w produkcji kilka takich tytułów, a pierwszy w kolejce do wydania oczekuje projekt studia – NetDragon, odpowiedzialnego za stworzenie Transformers Online oraz Dungeon Keeper Online.

Jakby tego było mało, Terry ogłosił, że Foxconn rozpoczyna również inwestowanie w usługi dostępne w chmurze, a ponadto koncern stworzył zespół pracujący nad HTML5. Możemy przypuszczać, że ma to związek z ogłoszoną w czerwcu współpracą z Firefox i projektem urządzeń działających w oparciu o wykorzystujący język HTML5, Firefox OS.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...