acer 750x300 1

Budżetowce od Acera

Po Asusie, przyszła pora na Acera i pokaz jego najnowszych urządzeń podczas trwającego właśnie w Taipai Computex. Odświeżone tablety Iconia One 8 oraz Iconia One 7 nie będą jednak topowymi produktami tajwańskiego producenta.

 
acer 750x300 1
Zanim tablety pojawią się na rynku może minąć trochę czasu. Acer nie wyjawił jeszcze ile będą kosztowały, ale patrząc na wykorzystane w nich podzespoły, spodziewamy się raczej cen z niskiej półki. Co nie oznacza, że sprzęty zaprezentowane przez producenta będą kiepskie. Mają w sobie kilka ciekawych rozwiązań.
Najistotniejszym z nich jest bez wątpienia wykorzystanie technologii Acer Precision Plus. Dzięki niej, użytkownik nie będzie potrzebował już specjalnego rysika, który ma pomóc w kontakcie z urządzeniem. Od teraz, niemal wszystko co choć trochę przypomina długopis, może posłużyć do obsługi Iconii. Technologia ma gwarantować precyzję oraz wygodę, ale jak będzie działała w rzeczywistości, przekonamy się dopiero po premierze.
Pierwszy z tabletów, Iconia One 8 B1-830, to ośmiocalowe urządzenie o rozdzielczości 1280×800 px. Jego pracę ma wspierać ośmiordzeniowy procesor od MediaTeka, ale pamięć RAM to już tylko 1 GB. Dla użytkownika przeznaczono 16 lub 32 GB w zależności od wybranej wersji. Dodatkowo pojawi się aparat z matrycą 5 megapikseli, a Iconia One ma działać pod kontrolą najnowszego Androida Lollipop 5.1.
 
acer 750x300 2
O mniejszej wersji tabletu, czyli siedmocalowym Iconia One 7 B1-760HD, wiadomo trochę więcej. Rozdzielczość ekranu ma wynosić 1280×720 px, a wykonany ma on być w technologii IPS. Procesor zarządzający urządzeniem to Intel Atom Z3735G i podobnie jak w Iconia One 8, tutaj także dostaniemy tylko 1 GB RAM. Za to wbudowana pamięć ma wynosić aż 32 GB. Taki sam aparat jak w większej wersji oraz system, choć tutaj będzie to Lollipop w wersji 5.0.
Spoglądając na specyfikację urządzeń widać, że nie należą one do najlepszych. Cena powinna być więc do nich dostosowana. Widać Acer chce zaatakować rynek z zupełnie innej strony i nie zaczynać od najwyższej półki. To dobry ruch, a obie Iconie mogą sporo namieszać.
Źródło: TabletNews
Fot: jw.
______________
 
Szeroki wybór tabletów znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...