ara

Złóż swój własny telefon – Project Ara

Google I/O 2015 już za nami. Google nie rozczarowało swoich fanów. Główną gwiazdą był Android M oraz jego nowe funkcje. Gigant z Mountain View pokazał też efekt pracy Project Ara.

 
ara
Project Ara jest odpowiedzialny za stworzenie modularnego smartfonu. Urządzenia, w którym właściciel będzie dowolnie mógł wybierać i zmieniać podzespoły. A to za sprawą wymielanych modułów, z których składa się telefon. Użytkownik wybiera te moduły, z których chce korzystać. Może je zmieniać w dowolnej chwili. Są one w pełni konfigurowalne z innymi częściami urządzenia. Wizualnie przypomina to układankę, po której skończeniu otrzymujemy smartfon. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy wymieniać całego telefonu, tylko jego „część”.
 
Google i kolejne wersje Androida panują wśród mobilnych systemów operacyjnych. Jeśli Project Ara pozwoli konstruować podzespoły do telefonów, to w przyszłości na rynku smartfonów możemy mieć swego rodzaju monopol. Google będzie nie tylko developerem, ale też producentem.

http://www.youtube.com/watch?v=CD-saqg3dLk

Wcześniej były już filmy z telefonem modularnym w roli głównej, ale dopiero podczas Google I/0 15 mogliśmy go zobaczyć na żywo. Proces składanie urządzenia wygląda nadzwyczaj prosto. Co ciekawe, jest możliwa wymiana poszczególnych paneli podczas działania systemu operacyjnego. Nie wiem co stanie się, kiedy wyciągniemy procesor podczas pracy smartfonu, ale wydaje mi się, że to nie jest na chwilę obecną istotne. Ważne jest to, że jest to wielki krok w przyszłość.

Project Ara jest po prostu niesamowity. Patrzę na mój telefon, oglądam film z Google I/O i jestem w szoku. Jak im się to udało?! Na razie nie ma żadnych informacji, kiedy jakikolwiek modularny telefon trafi do sprzedaży. Z pewnością jest jeszcze wiele znaków zapytania, które Google musi rozwiązać.

źródło: modularphonesforum

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

3 komentarze

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...