Budzik

Budzik Google, zamiast alarmu uruchomi Spotify

Korzystacie z aplikacji Zegar dla systemów z rodziny Android? Jeśli nie, nowa funkcja sekcji budzik spowoduje, że zaczniecie. Bowiem od teraz zamiast uklepanych do bólu melodii, obudzą was ulubione piosenki ze Spotify. Jest jednak jeden mały szkopuł.

Budzik

W takich chwilach żałuję, że nie używam jako prywatnego telefonu smartfona z Androidem. Szczerze zazdroszczę userom zielonego robota nowości, która trafi do aplikacji zegar. Budzik wykorzystujący muzykę ze Spotify to strzał w dziesiątkę i pragnąłbym zobaczyć go na iOS.

Budzik ze Spotify

Jeśli nie dziś, to z pewnością w ciągu najbliższych dni trafi do was aktualizacja aplikacji Zegar dla Androida. Oczywiście pod warunkiem, że z takowej korzystacie na swoich smartfonach. Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. O ile w czystym lub nieznacznie zmodyfikowanym Androidzie, wspomniany dodatek jest obecny zawsze, o tyle już nakładki producentów wykorzystują swoje własne aplikacje. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby doinstalować brakujące oprogramowanie. Pytanie, czy warto to zrobić?

Odpowiem — tak. Dlaczego? Po pierwsze stockowa aplikacja od Google idealnie współdziała z systemem, ale ciekawszy wydaje się tutaj drugi argumentu. Okazuje się, że w programie pojawi się opcja, dzięki której budzik zamiast wbudowanymi melodyjkami obudzi nas kawałkami ze Spotify.

Budzik

Dla wszystkich? Tak jakby

Funkcja będzie darmowa dla wszystkich użytkowników aplikacji Zegar oraz Spotify. Oczywiści dotyczy to również kont free w usłudze streamingowej. Zastanawia mnie tylko kwestia reklam, które bardzo często pojawiają się zamiast utworu, który próbujemy odtworzyć. Chyba nikt nie marzy o tym, aby pierwszym dźwiękiem poranku była reklama?

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...