xperiaz3

Cała prawda o Sony Xperia Z3+

Sony jakiś czas temu zaprezentowało nowego flagowca – Xepria Z3+. Nie była to udana premiera. Od początku urządzenie nie ma dobrej opinii, ale czy słusznie, czy naprawdę jest to odgrzewany kotlet?

xperiaz3

Premiera nowego flagowca odbyła się bez szumu, bez żadnego rozgłosu. Nie wiem, jak Sony chciało odciągnąć sukces bez reklamy. Sama nazwa urządzenia jest kontrowersyjna, na rodzimym rynku nosi nazwę „Xperia Z4”, a reszta świata zna je jako „Xperia Z3+”.

Nie da się ukryć, że na papierze Xperia Z3+ wygląda bardzo podobnie do poprzednika, czyli Xperii Z3, a wiadomo, że Z3 jest z kolei podobna do Z2. Jednak to tylko pozory, ponieważ Z3+ oferuje nowy design. Wciąż mamy wodoodporną obudowę, ale nie ma już charakterystycznych zaślepek. Wejście microUSB jest otwarte, a zarówno kartę pamięci, jak i kartę SIM umieścimy w telefonie na specjalnej tacce. Dodatkowo telefon stracił na wadze i jest odrobine smuklejszy.

xperiaz32

Na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 810, który nie cieszy się dobrą opinią, tak było i w tym przypadku. Telefon się nagminnie przegrzewał. Sony poradziło sobie z tym problem, szkoda, że dopiero po premierze. Nie wiem, jak bardzo nagrzewał się Z3+, ale wątpię, żeby temperatury osiągane przez smartfon mogły spowodować uszczerbek na zdrowie. Wiele osób ma wątpliwości również co do ekranu, ponieważ jest to „ten sam co w Xperii Z3”. Ten sam, ale inny. Został on bowiem poprawiony i teraz znacznie lepiej interferuje dotyk. Działanie na urządzeniu stało się o wiele bardziej precyzyjne. Główny aparat dalej ma ponad 20 megapikseli, ale w przednim obiektywnie zaszły spore zmiany. Nowa matryca ma szerokokątny obiektyw i 5 megapikseli. Fani selfie będą zadowoleni.

Zmiany są, i są widoczne. Specyfikacje urządzeń są bardzo podobne, ale tak naprawdę są one różne. Z3+ jest po prostu lepsza, bardziej dopracowana. I ten kto mówi, że Z3+ i Z3 są takie same, z pewnością nie miał obu modeli w rękach. Osobiście uważam, że Sony się wybroniło i Xperia Z3+ jest naprawdę dobrym smartfonem, ale czekam na Z4.

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów Sony pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

137 More posts in mobile category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...