Przeglądarka Edge za darmo – lista zmian w aktualizacji Windows 10

Microsoft postanowił po dłuższych przemyśleniach oddać użytkownikom przeglądarkę Edge dla swojego systemu za darmo. Ponadto cały czas go udoskonala i dodaje nowe funkcje.

Internet Explorer jest znakiem zamierzchłych czasów, w których światowa sieć wyglądała zupełnie inaczej. Mimo to przeglądarka Microsoftu radziła sobie przez wiele lat na rynku, pomimo, że już jej kilka poprzednich wcieleń było mocno przestarzałych względem konkurencji. Wszystko to dzięki przywiązaniu i sentymentom użytkowników, które sięgają jeszcze lat dziewięćdziesiątych. Obecnie jesteśmy u progu zupełnie nowej ery dla „Okienek”, a wraz z nią nadchodzi nowa przeglądarka. Na samym początku Microsoft nazwał kodowo swoje najnowsze dziecko Project Spartan, idąc dalej w nazewnictwie kojarzącym się z przebojową serią gier Halo. Nowa przeglądarka powinna być bardzo potężna i przede wszystkim niezawodna, umożliwiając wytężoną pracę w sieci z różnego rodzaju mediami. Obecnie już wiemy, że aplikacja nie będzie nazywać się Project Spartan, a
Edge, nawiązując przy okazji ikonką do wiekowego Explorera. Pomimo, że Internet Explorer nie był pod koniec życia popularną przeglądarką, to widać, że nadal może mieć duża wartość sentymentalną zarówno dla firmy jak i użytkowników.

Edge jest dostępny z Windows 10 dla wszystkich użytkowników, także tych biorących udział w programie Preview. Microsoft także zaimplementował kilka przydatnych funkcji, kierując się wskazówkami użytkowników. Dostaliśmy zatem przycisk „Home”, możliwość modyfikacji nowych zakładek, auto-uzupełnianie haseł, możliwość odtwarzania mediów ze zminimalizowanych kart, a także import zakładek i ulubionych stron z innych przeglądarek. Tak samo zmieniła się funkcjonalność Cortany, która obecnie będzie nas upominać o ustawionych przypomnieniach, a także pomagać adresować, pisać i wysyłać maile. Także aplikacja Skype WiFi została zastąpiona przez Microsoft WiFi, które teraz pozwala na dostęp do punktów hot-spot za pomocą środków z Windows Store’a. Pełną listę zmian użytkownicy znajdą na stronie Microsoftu. Widać, że gigant z Redmond stara się jak najbardziej dopieścić swój najmłodszy system, próbując spełnić swoje zapowiedzi o najdoskonalszym Windows, które zadowoli wszystkich użytkowników na starcie. My trzymamy kciuki i obserwujemy wciąż rozwijającą się wersję Preview.

Źródło: Microsoft via engadget

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...