You are here
Call of Duty: Mobile najpopularniejszą grą mobilną w historii Gry mobile News 

Call of Duty: Mobile najpopularniejszą grą mobilną w historii

Debiuty PUBG Mobile oraz Fortnite wydają się nieistotne przy starcie, jaki zaliczyła świeżynka w postaci Call of Duty: Mobile. Tylko w pierwszym tygodniu gra zanotowała 100 milionów pobrań. To rekordowy wynik w świecie smartfonowej rozrywki. Brawo!

Call of Duty: Mobile
fot. Activision

Przyznam, że na COD: Mobile czekałem z nieopisaną niecierpliwością. Moje oczekiwania były ogromne i prawdę mówiąc, gra mnie nie zawiodła. Niemniej, szum, jaki powstał wokół tytułu, sprawił, że ten już na starcie miał szansę stać się hitem. Jak widać, twórcy wykorzystali okazję i zanotowali rekordową liczbę pobrań tytułu. Jeszcze żadnej innej grze mobilnej nie udało się uzyskać podobnego zainteresowania w tak krótkim czasie od premiery. Nie jest to jednak równoznaczne z dalszymi jej sukcesami.

Call of Duty: Mobile — 100 milionów pobrań w pierwszym tygodniu

Na początku października Google Play Store oraz Apple App Store wzbogaciły się o długo wyczekiwaną produkcję ze stajni Activision. Mowa o Call of Duty: Mobile, świetnej sieciowej strzelance oferującej kilka interesujących trybów rozgrywki, w tym zabawę w formie Battle Royale. Darmowa gra najwyraźniej zawładnęła sercami i umysłami mobilnych graczy, gdyż Ci pobrali tytuł aż 100 milionów razy. Liczba dotyczy jedynie pierwszych siedmiu dni obecności na rynku. To czyni z niej najlepszy debiut w historii mobilnego gamingu.

Aby w pełni zrozumieć obraz sukcesu, warto porównać wyniki Call of Duty: Mobile z początkowymi wynikami Fortnite oraz PUBG Mobile. Pierwsza z gier w pierwszym tygodniu zanotowała wynik na poziomie 22,5 miliona pobrań, druga 28 milionów. Mobilny COD pokonał nawet Mario Kart Tour, które uzyskało 90 milionów pobrań w pierwszych siedmiu dniach od debiutu. Co ciekawe, tytułowa strzelanka notuje sukces również w kwestii przychodów. Gra przyniosła firmie aż 17,7 miliona dolarów przychodu.

Ciężko ocenić, czy Call of Duty: Mobile sprawdzi się w dłuższej perspektywie i czy będzie równie „gorącym” i dochodowym tytułem. Na ten moment jest to wysoce prawdopodobne. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sprawdzić smartfonowego hitu, udajcie się do Google Play lub App Store i pobierzcie swoją kopię.

Źródło: Sensortower

Related posts

Leave a Comment