You are here
Czym Call of Duty: Mobile będzie różnić się od wersji PC i konsolowej? Gry mobile News 

Czym Call of Duty: Mobile będzie różnić się od wersji PC i konsolowej?

Znany producent i wydawca gier wideo Activision zapowiedział właśnie Call of Duty: Mobile. Tytuł nastawiony na mobilnych graczy nie będzie kolejną prostą produkcją na smartfony. To pełnoprawny shooter mocno skupiający się na trybie multiplayer.

Call of Duty: Mobile
fot. Call of Duty: Mobile

To nie pierwsze podejście Activision i CoD do smartfonów. Firma już wcześniej starała się wejść w rynek mobilne, ale z mizernym skutkiem. Wszystkiemu winne było, a jakże, fokusowanie na prostej zabawie i schematach strategiczno-karcianych. Tym razem producent postanowił zaryzykować i udostępnić użytkownikom smartfonów i tabletów niemalże pełnoprawną produkcję o wojennym zacięciu. Dlaczego „prawie”? Spieszę z wyjaśnieniem.

Gry mobilne nie zawsze ustępują tytułom pełnoprawnym. Wydawcy bardzo często publikują równolegle wersje na smartfony, komputery i konsole, ale nie jest to standardem. Bardziej złożona produkcje są niestety w takich przypadkach pomijane. Zanim ten stan rzeczy ulegnie zmianie, minie sporo czasu. Niemniej, studia growe rekompensują nam to tytułami nastawionymi na graczy mobilnych. Wśród wielu nie do końca interesujących produkcji można znaleźć niejedną rozbudowaną perełkę. Taką będzie z pewnością Call of Duty: Mobile, czyli świeżo zapowiedziana gra od Activision.

Call of Duty: Mobile coraz bliżej

O CoD: Mobile mówiło się już od jakiegoś czasu, ale brak było konkretów. Teraz Activision nadrabia zaległości i publikuje między innymi zwiastun ukazujący elementy rozgrywki. Sprawdźcie.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie gra zapowiada się po prostu miodnie. Call of Duty: Mobile pojawi się zarówno w Google Play, jak i w App Store. W przypadku tego pierwszego możemy dołączyć do grona wczesnych testerów, zapisując się do programu na oficjalnej stronie internetowej. Apple niestety nie zaoferowało takowej możliwości.

Przyglądając się prezentowanej rozgrywce łatwo dostrzec, że jakością odbiega ona od CoD w wersji „pełnej”. To prawda. Activision zleciło tworzenie tytułu studiu swobodnie poruszającemu się na rynku mobilne — Tencent Games, które to wykorzystuje silnik graficzny Unity z całymi jego „ułomnościami”. Oznacza to, że gra będzie nieco ograniczona w stosunku do protoplasty. Przynajmniej w kwestii animacji.

CoD stawia na zabawę w sieci

Gra będzie skupiona na trybie multiplayer, w którym gracze będą mogli wybierać szczegółowe scenariusze, jak na przykład Deathmatch czy zabawy grupowe. Bronie, a przynajmniej lwią ich część zaczerpnięto z pełnoprawnej wersji gry i jak sądzę, znajdziemy tutaj również inne jej elementy. Niemniej nie będzie to tytuł, którego spodziewają się gracze żądni „portu” z PC.

Producent nie ujawnił jeszcze daty premiery, ale jestem przekonany, że Call of Duty: Mobile pojawi się na urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku. Warto przygotować się na jej nadejście już wcześniej i wybrać jedno z wydajnych urządzeń dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło

Related posts

Leave a Comment