Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite — oficjalna zapowiedź

O Wizards Unite z uniwersum Harry’ego Pottera mówiło się już od jakiegoś czasu, ale studio odpowiedzialne za produkcję dopiero teraz zdecydowało się na oficjalną zapowiedź gry. Mimo że do premiery zostało jeszcze trochę czasu, tytuł już dziś określany jest mianem hitu.

Harry Potter: Wizards Unite
fot. Harry Potter: Wizards Unite

W świecie Harry’ego Pottera spędziłem niezliczony czas. W większości były to chwile z książką w dłoni. Filmy oraz gry poznałem znacznie później i prawdę mówiąc, uważam, że znacząco odbiegają one od książkowego klimatu. Niemniej, fani uniwersum nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony twórców. Tym razem entuzjaści młodego czarodzieja otrzymają możliwość eksplorowania realnego, dodam — mugolskiego świata, do którego wkroczyły przedmioty, postacie oraz czary znane z serii książek.

Harry Potter: Wizards Unite to murowany hit

Nie, nie znamy jeszcze terminu premiery gry, ale patrząc na to, co będzie oferował tytuł, sądzę, że czas oczekiwania nie będzie krótki. Harry Potter: Wizards Unite to rozbudowany tytuł stworzony na sprawdzonym schemacie znanym z gry Pokemon Go. Połączenie społecznościowej zabawy w prawdziwym świecie z przyjemnie wkomponowaną technologią AR jest niczym innym, jak przepisem na sukces.

Studio Ninantic odpowiedzialne za stworzenie mechanizmu gry opartej na książkach autorstwa J.K. Rowling udostępniło właśnie opcję rejestracji testerów androidowej odsłony produkcji. Jeśli chcecie dołączyć opcji wczesnego dostępu, udajcie się pod właściwy adres Google Play. Rzecz jasna, produkcja trafi również na iOS, ale na ten moment nie możemy dołączyć do żadnego programu testowego.

Przejdźmy do fabuły, bo to ona może okazać się tutaj najważniejsza. Harry Potter: Wizards Unite to historia, w której Ministerstwo Magii powołuje do życia specjalną komórkę — Statute of Secrecy Tesk Force. Zadaniem grupy będzie śledzenie nadnaturalnych wydarzeń w świecie mugoli, chwytane magicznych zwierząt, walka z innymi graczami, a także wypełnianie pobocznych questów.

Wszystko będzie oczywiście oparte o mechanizm rozszerzonej rzeczywistości, czyli opcji znanej z Pokemon Go.

Źródło: Game Clips And TipsHarry Potter Wizards Unite

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....