Capcom zapowiada remake Resident Evil

Japoński producent gier komputerowych poinformował właśnie, że pracuje nad odświeżoną wersją jednej z najpopularniejszych produkcji typu survival horror – Resident Evil. Sprawdźmy kto i kiedy będzie miał szanse zakosztować cyfrowej rozrywki w postaci wspomnianego tytułu.

RERemakeSlide

Czym jest Resident Evil, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Seria zapoczątkowana w 1996 roku zdołała podbić serca milionów graczy na całym globie. Firma Capcom potwierdziła uprzednie doniesienia serwisu Famitsu o tym, jakoby  studio pracowało nad remakiem pierwszej części. Co ciekawe, gra będzie bazować na produkcji wydanej w 2002 roku (konsola GameCube).

Nowa wersja będzie dostępna na rykach Amerykańskim i Europejskim, zaś termin oficjalnej premiery został ustalony wstępnie na pierwszy kwartał 2015. Naturalnie Japończycy, będą mogli cieszyć się nowym Resident’em już pod koniec listopada bieżącego roku.

Kolejną świetną wiadomością jest to, że tytuł otrzyma status multiplatformowego, a co za tym idzie użytkownicy sprzętów takich jak: PC, PS4, Xbox’a One, PS3 oraz Xbox’a 360 będą mieli szanse spędzić długie godziny na zwiedzaniu świata zawładniętego zarazą.

Jak w przypadku większości remake’ów, grafikę gry czeka spory upgrade w stosunku do tego, z czym było nam dane zmierzyć się w wersji podstawowej. Rozdzielczość 1080p na PC, możliwość wyboru proporcji obrazu (16:9, 4:3) czy dźwięk przestrzenny 5.1 – to tylko cześć z nowości, jakie Capcom przygotowuje dla graczy.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...