CD-Action

CD-Action bez płyty, za to z kodami i niższą ceną

Od wtorku 28 sierpnia czasopismo CD-Action będzie kosztowało jedynie 9,99 zł, czyli o 8 zł taniej niż dotychczas. To nie jedyna zmiana w kwestii kultowej pozycji. Wydawca zdecydował się zrezygnować z dołączania do gazety płyty DVD, na której znajdowały się pełne wersje gier. Zamiast fizycznego nośnika znajdziemy zdrapkę z kodami do wykorzystania na platformie Steam. Nowy rozdział w dziejach Wydawnictwa Bauer.

CD-Action

Przyznam bez bicia. Przestałem ślinić się na nowości growe już lata temu, ale nie przeszkadza mi to w śledzeniu rynku. Ot, by trzymając rękę na pulsie, wiedzieć, co dzieje się na rynku. Pamiętam jednak czasy, w których z nerwowym biciem serca biegłem do kiosku w celu nabycia jednej z ulubionych gazet, w której poza dołączanymi pełnymi wersjami gier znajdowałem opasłe recenzje, opinie oraz poradniki. Choć uwielbiałem, i dalej uwielbiam czytać, największą radość miałem z dołączanej, także do CD-Action, płyty z grami. Niestety, ten model dystrybucji bonusów odchodzi do lamusa, tak jakby…

CD-Action za 9,99 zł, czyli idą zmiany

Wydawnictwo Bauer poinformowało za pośrednictwem strony cdaction.pl o kilku istotnych zmianach. Pierwszą jest obniżenie ceny czasopisma do 9,99 złotego, co jest akurat wiadomością pozytywną. Nieco gorzej wygląda sprawa wycofania zwyczaju dołączania do czasopisma płyt DVD z grami. Nie oznacza to jednak, że kupujący nie otrzymają żadnego bonusu. W zasadzie zmienia się jedynie nośnik, którym zamiast fizycznego krążka będzie zdrapka z kodem do Steam. Zarówno skład, jak i liczba stron pozostaje bez zmian.

Dlaczego CD-Action zdecydowało się na taki krok? Dziś odchodzimy już od DVD. W zasadzie większość nowych komputerów jest pozbawiona wspomnianego napędu, a co za tym idzie, dystrybucja gier na takowym nośniku zdaje się pozbawiona sensu. Dostęp do sieci ma w zasadzie każdy, sprawa jest więc oczywista. W mojej ocenie Wydawnictwo postępuje słusznie.

Źródło (grafika): CD-Action

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...