You are here
Cena Redmi Note 10 Pro zwala z nóg – średniak droższy od flagowca artykuły News 

Cena Redmi Note 10 Pro zwala z nóg – średniak droższy od flagowca

Wczoraj odbyła się oficjalna, polska premiera nowych smartfonów od Xiaomi, a konkretniej od jego submarki, czyli Redmi. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że polska cena Redmi Note 10 Pro zwyczajnie zwala z nóg. Smartfon, który w teorii jest przeznaczony na rynek „średniopółkowców”, kosztuje więcej, niż urządzenia sygnowane mianem flagowca do Xiaomi. Dlaczego nagle zrobiło się tak drogo?

Cena Redmi Note 10 Pro
Fot. Redmi Note 10 Pro

Trzeba przyznać, że nowe modele od Redmi, wyglądają przepięknie. Wprawdzie wyglądem mogą nawiązywać do niektórych modeli od chociażby Huawei, ale akurat o wprowadzanie nowatorskich rozwiązań na tym rynku trudno. Zawsze można eksperymentować tak, jak zrobiło to chociażby Vivo tworząc swój ostatni smartfon Vivo S5. Jednak Xiaomi postanowiło stworzyć coś innego – średniaka z wyjątkowym aparatem fotograficznym, a co za tym idzie, musiało odbić się to na cenie sprzętu. I tak też się stało.

Cena Redmi Note 10 Pro

Zarówno Redmi Note 10 oraz jego wersja Pro, łączy jedno. Wyjątkowy moduł aparatu głównego. Jednostka główna ma aż 108 Mpix, co czyni urządzenia pierwszymi tego typu sprzętami na świecie. Matryca pochodzi od Samsunga i działa na podobnej zasadzie, co ta od Sony, czyli łączy sąsiadujące ze sobą piksele dając finalnie obraz o mniejszej rozdzielczości. Jednak dalej to coś wyjątkowego, a dodatkowo z przysłoną F1.69 oraz optyczną stabilizacją obrazu. Wersja Redmi Note 10  Pro ma także więcej soczewek, bo aż osiem. Do tego dochodzi jeszcze ultra szeroki kąt z 20 Mpix (pole widzenia 117 stopni) oraz przysłona F2.2. Dalej mamy teleobiektyw z 12 Mpix, teleobiektyw z 8 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu (wersja standardowa „tylko” 5 Mpix) oraz sensor do zdjęć makro z 5 Mpix.

I to wszystko robi fenomenalne wrażenie i to na tyle duże, że serwis DXOMark umieścił model Pro wyżej, niż ostatniego iPhone 11 Pro. Niestety, ale wszystko ma swoją cenę i tak też się stało w tym przypadku. Polska cena Redmi Note 10 Pro wynosi bowiem aż 2799 złotych za model z 8 GB RAM i 256 GB dyskiem. Wersja normalna z 6 GB RAM oraz 128 GB dyskiem została wyceniona na 2499 złotych. Tek, cena Redmi Note 10 Pro jest wysoka, a kiedy zestawi się ją z innymi modelami od Xiaomi, staje się jeszcze wyższa. Model Xiaomi Mi 9T Pro można bowiem kupić już poniżej dwóch tysięcy złotych.

Czemu tak drogo?

Cóż, można narzekać, że cena Redmi Note 10 Pro jest wysoka, ale nic to nie zmieni. Xiaomi wprowadziło na rynek nowości i za takie rzeczy po prostu się płaci. Dodajmy do tego jeszcze naprawdę ładny wygląd oraz całkiem sensowne podzespoły (choć razić może w tej cenie Snapdragon 730) i stąd takie koszta. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik. Otóż Xiaomi od jakiegoś już czasu ma w planach podniesienie cen swoich produktów i widocznie powoli ten plan zaczyna wprowadzać w życie. Firma z Chin dalej nie jest kojarzona jako marka premiem, czego nie można powiedzieć o np. Samsungu.

Podniesienie cen oraz wprowadzanie nowości to pierwszy krok ku temu, by stać się właśnie marką Premium. Oczywiście firma nie zaprzestanie produkowania tańszych urządzeń, ale należy się przygotować na to, że ich ceny mogą nie być już tak atrakcyjne, jak kiedyś. Owszem, widać postęp w niektórych kwestiach (chociażby w końcu pojawiają się moduły NFC), ale chciałoby się czegoś więcej w tej cenie. Zdecydowanie największym plusem jest tutaj moduł aparatu i jesteśmy przekonani o tym, że znajdzie się wielu nabywców na ten sprzęt. Tylko czy nie lepiej trochę poczekać? Wersja Note 10 Pro do sprzedaży trafi po 25 listopada.

Nowe smartfony oraz akcesoria do nich, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / Mi / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment