Galaxy S9

Znamy koszty napraw Samsunga Galaxy S9

Zakup flagowca popularnego producenta to niemały wydatek. Za przyjemność codziennego korzystania z Samsunga Galaxy S9 należy zapłacić aż 3599 PLN. Kwota wysoka, ale niektórzy fani elektroniki użytkowej potrafią ją przełknąć. Problem pojawia się w przypadku usterki takiej jak niedziałający ekran dotykowy, wyświetlacz, wyczerpana bateria czy pęknięte “plecki”. Zanim więc zdecydujecie się zamówić urządzenie w systemie przedsprzedaży, poznajcie przybliżony cennik napraw.

Galaxy S9

Wpis powstał na bazie danych udostępnionych przez serwis GoRepair i nie powinniście traktować go sztywno. Wyceny są wypadkową średnich kwot za naprawy ubiegłorocznego modelu Galaxy S8 (do kupienia w naszym sklepie) oraz aktualnych cen podzespołów. Jak mniemam, podane tutaj ceny nie powinny w większym stopniu odbiegać od kosztów napraw oferowanych użytkownikom najnowszego flagowca Samsunga. Nie przedłużając, przejdźmy do meritum.

Galaxy S9 — ceny napraw

Powiedzmy sobie jasno — kupując jedno z najdroższych na rynku urządzeń mobilnych, powinniście zdawać sobie sprawę z tego, że potencjalne naprawy usterek powstałych z waszej winy, będą kosztowne. Nie jest to niczym odkrywczym. Od lat sprawa wygląda podobnie. Niemniej, wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, ile naprawdę kosztuje wymiana wyświetlacza, wymiana uszkodzonej klapki, naprawa modułu aparatu czy odświeżenie akumulatora (poprzez wymianę). W przypadku Galaxy S9 i jemu podobnych urządzeń o nietypowej nowoczesnej konstrukcji cennik znacząco odbiega od ogólnie spotykanych.

Relatywnie wysokie koszty naprawy Samsunga Galaxy S9 wynikają z zastosowanych w nim rozwiązań i technologii – powiedział Piotr Pachota z serwisu GoRepair.pl.

Weźmy na przykład obustronnie zakrzywiony ekran – ze względu na swoją budowę, bardzo trudno się go naprawia. W wielu przypadkach refabrykacja wyświetlacza, czyli wymiana wyłącznie pękniętej szybki, nie jest możliwa i konieczna jest wymiana kompletnego modułu ekranu – dodał.

Po kolei. Wymiana wyświetlacza Galaxy S9, w którym stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego wynosi aż 83,5%, to koszt rzędu 1299 złotych. Sporo i co gorsze, naprawa poszczególnych elementów ekranu może okazać się niemożliwa. Stąd wysoka cena.

Plecki S9-tki zostały wykonane z chemicznie hartowanego szkła Corning Gorilla Glass piątej generacji. Zastosowana technologia zabezpiecza smartfon przed zarysowaniami, ale sprawa kruchości i podatności na pęknięcia wygląda tutaj znacznie gorzej. Upadek z nawet niewielkiej wysokości może skończyć się dla tylnej klapki fatalnie. Koszt wymiany tegoż podzespołu to 269 złotych.

Jako że sprzedaż Samsunga Galaxy S9 nie ruszyła na dobre, cieżko mówić o typowych wymianach eksploatacyjnych. Jednak prędzej czy później użytkownikom przyjdzie zmierzyć się z koniecznością wymiany akumulatorów o pojemności 3000 mAh. Za usługę zapłacimy 259 złotych.

Źródło: GoRepair

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...