GalaxyNoteProo750x300

[CES 2014] Nowości Samsunga – linia Galaxy NotePro i TabPro

Tym razem oprócz nienagannej prezencji i szybkości działania, dostajemy naprawdę funkcjonalną modyfikację systemu od Google. Ponadto znajdziemy tutaj kilka smaczków, których konkurencja może co najwyżej pozazdrościć.

GalaxyNoteProo750x300

Note Pro 12.2

Zacznijmy od przedstawiciela serii Note – modelu Pro z ekranem 12.2 cala. Wyświetlacz zajmujący lwią część przedniego panelu urządzenia to dobrze znany Super Clear LCD pracujący w rozdzielczości 2560 x 1600. Taka konfiguracja zapewnia bardzo dobrą czytelności oraz szczegółowość wyświetlanego obrazu.

Producent zdecydował się wyposażyć tablet w ośmiordzeniową jednostkę Exynos 5 Octa (dwa rdzenie  1.9 GHz i dwa 1.3 GHz), zaś w przypadku wersji LTE będzie to Sanpdragon 800, taktowany zegarem 2.3 GHz. 3GB pamięci operacyjnej RAM pozwolą cieszyć się wielozadaniowością, a trzeba zaznaczyć, że funkcje multitaskingu na opisywanym urządzeniu są wręcz zdumiewające.

notepro-1

Zatrzymajmy się na chwilę przy wspomnianych funkcjach. Pierwszą, o której należy wspomnieć to Multi Window, pozwalające podzielić przestrzeń roboczą ekranu na cztery części, co oznacza pracę aż czterech aplikacji jednocześnie. Na pochwałę zasługuje też interfejs Magazine UX – funkcja zbliżona do BlinkFeed od HTC. W skrócie – dostajemy możliwość uruchomienia specjalnej nakładki na pulpit. Ta pozwala na wyświetlanie najważniejszych informacji w formie kafelków. Ciekawe posunięcie Samsunga, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę niechęć użytkowników do kafelkowego interfejsu nowego Windowsa.

Poza wyżej wymienionymi zmianami w nakładce producenta, pojawiło się jeszcze wiele pomniejszych usprawnień, lecz nie są one tak efektowne.

Kolejnymi urządzeniami są tablety z lini Galaxy Tab Pro. Producent postanowił wprowadzić do sprzedaży od razu trzy wersje. Model z 12.2 – calowym ekranem posiada specyfikację zbliżoną do modelu Note Pro, poza mniejszą ilością RAM (jedynie 2GB). Jako jedyny z nowej linii będzie wyposażony w funkcję Multi Window.

tabpro-12-2-8

Kolejne tablety z serii posiadają 10.1 oraz 8.4 – calowe ekrany oraz minimalnie gorszą konfigurację sprzętową. Mimo wszystko obydwa modele plasują się na wysokich pozycjach listy najciekawszych urządzeń mobilnych.

Samsung po raz kolejny pokazał jak robić naprawdę porządne urządzenia. Miejmy nadzieję, że ten trend utrzyma się przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...