adata 750x300

[CES 2016] Mocne uderzenie od firmy ADATA

Firma ADATA zaprezentowała na targach CES 2016 produkty, które dedykowane są graczom oraz miłośnikom sprzętu. Czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach?

Pierwszą z nowości jest pamięć DDR4 dla graczy. Należąca do firmy ADATA marka XPG oferuje wydajną pamięć z serii Dazzle. Tym, co je wyróżnia są diody LED, umieszczone w aluminiowych, czerwono-czarnych radiatorach. Dizajn produktu ma nawiązywać do samochodów sportowych. Najwydajniejsze modele osiągają taktowanie rzędu 3866 MHz. ADATA pamięta również o użytkownikach gamingowych laptopów i specjalnie dla nich przygotowała serię XPG S1, która obejmuje moduły DDR4 w formacie SO-DIMM, pracujące z częstotliwością 2800 MHz.

Kolejną nowością są dyski SSD nowej generacji. Urządzenia oferowane przez firmę są wydajne i profesjonalne, a największą ich zaletą jest wykorzystanie dwóch innowacji – pamięci 3D NAND flash oraz protokołu NVMe. Dysk ADATA SR1020SP PCIe Gen. 3 x4 oparty na kontrolerze Marvell oferuje odczyt/zapis danych na poziomie 2900/1300 MB/s. Jest to prędkość szybsza niż w najbardziej wydatnych dyskach SSD SATA 6 Gb/s. Z kolei dysk ADATA IM2P33880 ze złączem M.2, wyposażony w kontroler SMI, osiąga odpowiednio 1500 MB/s i 800 MB/s.

ADATA nie zapomniała też o użytkownikach dysków przenośnych i akcesoriów mobilnych. Na targach zaprezentowano nowe modele dysków twardych, w tym ADATA HD650X – zaprojektowany z myślą o konsoli XBOX One. Dla bardziej wymagających przygotowano nową linię zewnętrznych napędów SSD, które dzięki złączu USB Type-C, oferują transfer danych z szybkością do 500 MB/s. Ich dodatkowym atutem jest odporność na zalanie i zakurzenie, spełniają bowiem normy IP68. Pojawią się one w kilku wersjach pojemnościowych, oferując do 2 TB miejsca na dane.

Na przełomie stycznia i lutego na rynku pojawią się akcesoria dedykowane dla komputerów oraz smartfonów i tabletów Apple. Na targach zaprezentowano m.in. czytnik kart pamięci microSD/SD ze złączem Lightning i aplikacją iOS oraz certyfikowany przez Apple pendrive ADATA i-Memory UE710, który wyposażono zarówno w złącze Lightning, jak i złącze USB Type-C.

Więcej informacji: www.adata.com

 

Źródło: ADATA

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...