wideodzwonek Netatmo

[CES 2019] Pierwszy wideodzwonek Netatmo z HomeKit i Siri

Targi CES zaczynają się dopiero jutro, jednak już dzisiaj wielu producentów elektroniki prezentuje w Las Vegas swoje nowości. Jedną z ciekawszych jest wideodzwonek Netatmo, który zaskakuje nie tylko możliwościami, ale także zgodnością z Siri i całym HomeKit od Apple.

wideodzwonek Netatmo

Tak się składa, że obecnie testuję stację pogodową Netatmo, której recenzja ukaże się na Vipmultimedia jeszcze w tym tygodniu. Czas spędzony z zestawem pozwolił mi wyrobić sobie opinię na temat jakości urządzeń producenta oraz sprawności działania systemu. Pozytywne doświadczenia pozwalają mi sądzić, że wideodzwonek Netatmo będzie równie interesujący. Zwłaszcza że oferuje szereg funkcji, z których z pewnością chciałbym skorzystacć.

Wideodzwonek Netatmo Smart Video Doorbell

Niewielkie, gustowne urządzenie, którego podłączenie nie wymaga niczego więcej, niż doprowadzenia prądu oraz dostępu do sieci Wi-Fi. Nie zachodzi tutaj potrzeba prowadzenia skomplikowanej instalacji ani dokonywania męczącej konfiguracji. Producent postarał się o to, by wideodzwonek Netatmo był funkcjonalny, ale jednocześnie prosty w montażu oraz instalacji. Jak wygląda urządzenie, widzicie na załączonych grafikach, przejdźmy zatem do jego cech. To właśnie one mogą przesądzić o jego sukcesie.

wideodzwonek Netatmo

Urządzenie działa jak domofon, a w zasadzie wideodomofon. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika nasz gość zostanie “połączony” z naszym smartfonem. Będziemy mogli nie tylko sprawdzić, kim jest dana osoba, ale także nawiązać z nim konwersację. To jednak nie wszystko. Sprzęt pozwala wykrywać ruch oraz informuje nas o próbie jego rozmontowania (np. podczas potencjalnego włamania). Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby ustanowić konkretne powiadomienia informujące nas o zdefiniowanych wcześniej zdarzeniach. Wszystko to zostało wbudowane w aplikację Netatmo Security. Co ważne, chcąc korzystać z pełni funkcji, nie trzeba opłacać żadnego abonamentu.

Kiedy tylko sprzęt trafi na nasz rynek, będę starał się zdobyć egzemplarz testowy i sprawdzić rozwiązanie w praktyce.

Źródło: Netatmo

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...