alcatel-onetouch-watch-1

[CES2015] Alcatel pozamiatał – One Touch Watch jednym z najciekawszych produktów na targach

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Alcatel zaprezentował na trwających w Las Vegas targach elektroniki użytkowej swój inteligentny zegarek. Urządzenie zawstydza konkurencję ceną, wzornictwem oraz kompatybilnością z różnymi ekosystemami. Sprawdźmy, co oferuje nam najnowsze dziecko tytułowego producenta.

alcatel-onetouch-watch

Ten rok bez wątpienia będzie należał do technologii ubieralnych. Wysyp smartwatchy oraz inteligentnych opasek monitorujących naszą aktywność zdaje się to potwierdzać. Każdy liczący się na rynku Tech gracz stara się wprowadzić do swojej oferty gadżet z rodziny wearable. Nie inaczej jest w przypadku Alcatela, który zaprezentował właśnie One Touch Watch.

Na wstępie należy zauważyć, że urządzenie będzie dostępne w kilku wariantach. Pierwszy to opcja dla osób aktywnych w kolorze czerwono-czarnym. Drugi w kolorze białym skierowany jest do płci pięknej, zaś trzeci to klasyczna konstrukcja w barwie grafitowej/chromowanej idealnie pasującej do formalnego ubioru. Odniosłem wrażenie, jakby na tym polu Alcatel czerpał pomysły z zegarka Apple’a. W sumie nie byłoby to nic dziwnego – żyjemy wszak w erze powielania sprawdzonych rozwiązań.

http://www.youtube.com/watch?v=9m6CXHLgr4Q

Kolejnym punktem, który może skutecznie zwiększyć zasięg sprzedaży, jest kompatybilność opisywanego smartwatcha zarówno ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida (powyżej 4.3), jak i iPhone’ami. Jest to oczywiście okupione pewną ułomnością zegarka, choć ta nie musi być wadą dla wszystkich. Chodzi o to, że sprzęt pracuje pod kontrolą autorskiego OSu Alcatela, a nie jak większość tego typu gadżetów, które wyposażone są w platformę Android Wear.

alcatel-onetouch-watch-1

Zaimplementowany w One Touch Watch system pozwala między innymi na:

 • monitorowanie snu,
 • zliczanie kroków,
 • zliczanie przebytych odległości,
 • liczenie kalorii,
 • otrzymanie powiadomień (tel., SMS, Social Medial itd.)

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 1,22-cala (262 tyś. kolorów), co przy wymiarach średnicy tarczy zegarka (41,8 mm) wygląda całkiem przyjemnie. Pozostała część specyfikacji przedstawia się następująco:

 • Chipset STM429
 • Bluetooth 4.0
 • Bateria 210 mAh
 • Tag NFC
 • Wodoodporność IP67
 • Wibracje

Według deklaracji producenta zastosowany w smartwatchu akumulator powinien wystarczyć nawet na 5 dni rozsądnej pracy na jednym ładowaniu. W przypadku intensywnego użytkowania ten czas skurczy się do 2 dni, co patrząc na konkurencję, jest wynikiem więcej niż dobrym.

Teraz pora na najważniejsze, czyli ile tak właściwie będziemy musieli zapłacić za zegarek Alcatela. Cena (USA) została ustalona na 150 dolarów, czyli nieco powyżej 500 zł. To czyni z One Touch Watch najtańszy tego typu produkt na rynku. Mowa o pełnoprawnych inteligentnych zegarkach, a nie wykastrowanych z większości pożądanych funkcji tworach, których design potrafi zniechęcić największych fanów elektroniki.

Źródło: Alcatel, TheVerge.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...