You are here
[CES2017] Dell XPS 13 jako hybryda? artykuły News 

[CES2017] Dell XPS 13 jako hybryda?

Dell poinformował o swoich planach dotyczących międzynarodowych targów elektroniki użytkowej w Las Vegas. Jednym z punktów prezentacji będzie nowy konwertowany Dell XPS 13.

Dell XPS 13

Linia XPS sama w sobie jest jedną z najciekawszych w segmencie przenośnych komputerów osobistych. Ultrabooki Dell to obiekt westchnień miłośników Windowsa, ba – zaryzykuję stwierdzenie, iż sprzęt jest ciekawszy od flagowej serii Surface Microsoftu. Jeśli mieliście odmienne zdanie, po premierze na CES 2017 z pewnością je zmienicie.

Dell XPS 13 w formie konwertowalnej

Rzeczony komputer został wyposażony w specjalny zawias, dzięki któremu „wygniemy” konstrukcję do tyłu, a tym samym uczynimy z niego tablet. Co ciekawe – ficzer nie został  okupiony żadnymi ustępstwami, a co za tym idzie, dalej możemy cieszyć się niezwykle cienkimi ramkami, czyli Infinity Edge (5,2 mm).

Sam sprzęt jest, mówiąc skromnie potężny. Obraz w rozdzielczości 1080p lub 3200 x 1800p wyświetlany będzie na 13,3-calowym ekranie. Za wydajność odpowie siódma generacja procesorów Intel Cora i7 lub i5, które wspierane będą 16 GB pamięci RAM. Dane zapiszemy na szybkich dyskach SSD, których pojemność sięga 1 TB.

Miłym gestem ze strony firmy jest wyposażone zestawu sprzedażowego w przejściówkę z USB-C, dzięki czemu podłączymy do komputera teoretycznie niekompatybilne sprzęty. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Głośniki stereo Waves MaxxAudio Pro
  • Waga 1,24 kg
  • Metalowa obudowa
  • Podświetlana klawiatura
  • Pasywne chłodzenie

Urządzenie trafi do sprzedaży już za dwa dni. Nabywcy będą musieli przygotować się na wydatek rozpoczynający się od 999 dolarów.

Źródło: Techspot

Related posts

Leave a Comment