Samsung Desktop Experience

Samsung Desktop Experience odpowiedzią na Continuum Microsoftu

Wizja smartfona, który po podłączaniu do monitora staje się komputerem, nie jest niczym nowym. Niestety, mimo wielu prób nikomu nie udało stworzyć się narzędzia doskonałego. Może takowym okaże się Samsung Desktop Experience.

Samsung Desktop Experience

Sam koncept wydaje się słuszny i jeśli zostanie zrealizowany w odpowiedni sposób – wietrzę sukces. Działania mające na celu stworzenie urządzenia uniwersalnego wykazywało wiele firm, a kilku udało się nawet pokazać projekty więcej niż sensowne. Wśród zainteresowanych pomysłem znalazł się Canonical (Ubuntu) oraz Microsoft ze swoim trybem Continuum. Wyścig może wygrać jednak ktoś inny…

Samsung Desktop Experience

W sieci pojawiły się informacje, o tym jakoby Samsung w związku z premierą Galaxy S8 planował wdrożenie nowej funkcji, która w założeniach przypomina nieco Continuum Microsoftu. Wszystko zostało przedstawione za pomocą grafiki (wyciek).

Jak widzicie do działania usługi nie jest konieczny zakup dodatkowego modułu. Połączenie smartfona z monitorem odbywa się bezpośrednio. Na grafice jest to łączenie kablowe, ale podejrzewam, że firma postara się także o implementację technologi bezprzewodowego przesyłu danych. Wydajność nadchodzącego flagowca z pewnością pozwoli na zastosowanie Samsung Desktop Experience.

Niestety, na chwilę obecną szczegółów niestety brak. Na dobrą sprawę nie mamy pewności czy prace nad projektem nie spalą na panewce i nie zostanie on porzucony, nawet w zaawansowanej fazie. Nie mniej jednak sam fakt istnienia Samsung Desktop Experience wydaje się interesujący i daje nam kolejną nadzieję na realizację wizji smartfona uniwersalnego stanowiącego centrum urządzeń osobistych.

Źródło: Sammobile

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....