Lenovo Smart Assistant

[CES2017] Lenovo Smart Assistant – tańsza wersja Amazon Echo?

CES 2017 rozpoczynają się dopiero jutro, jednak już dziś cześć wystawców ujawnia, co takiego pokaże na dedykowanych eventach. Jednym z ciekawszych punktów targów może okazać się Lenovo Smart Assistant, czyli głośnik pełniący funkcję naszego asystenta.

Lenovo Smart Assistant

Pamiętacie Amazon Echo? Z pewnością, gdyż w ubiegłym roku o wspomnianym urządzeniu było naprawdę głośno. Zasadniczo mieliśmy do czynienia z głośnikiem z mikrofonem odbierającym dźwięk w 360 stopniach, który to reagował na nasze polecenia. Tak, w „środku” znajdywała (i dalej się znajduje) asystentka głosowa o dźwięcznej nazwie – Alexa. Okazuje się, że trafi ona również do produktu chińskiego giganta z branży komputerowej.

Lenovo Smart Assistant – lepszy od Amazon Echo?

Spokojnie, na ocenę sprzętu przyjdzie jeszcze czas, lecz z zapowiedzi możemy wywnioskować, że ma on realną szansę na większe zainteresowanie niż te, jakim cieszy się produkt Amazona. Chcecie uzasadnienia? Proszę bardzo…

Lenovo Smart Assistant

Zasadniczo same konstrukcje są podobne. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z „tubami”, jednak sprzęt Lenovo różni się górną jej częścią. Lekko odstający „kapelusz” może przypaść do gustu, zwłaszcza że zastosowany design pozwolił na efektywniejszą wentylację oraz przyjaźniejsze rozmieszenie mikrofonów, które lepiej poradzą sobie z zadaniem zbierania dźwięków. Skoro jesteśmy przy mikrofonach – warto nadmienić, iż w Smart Assistant jest ich więcej niż w przypadku produktu Amazona. O jeden więcej.

Kolejnym punktem przewagi są głośniki. Nawet najuboższa wersja LSA miażdży (prawdopodobnie) Echo. Co ciekawe – Lenovo przygotowuje też upgrade’owaną wersję z głośnikami Harman-Kardon.

Na koniec ceny – wersja podstawowa to koszt 129 dolarów, opcja z lepszymi głośnikami to wydatek 179 dolarów (tyle, co Amazon Echo). Sprzęt trafi na półki sklepowe już na początku maja. Niestety, nie wiadomo nic na temat jego dostępności w naszym kraju.

Źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...