FacebookMessengerPay

Chcesz przelać znajomemu pieniądze? Skorzystaj z Facebook Messengera

Facebook jest rozbudowaną platformą, w której Zuckerberg stale implementuje nowe rozwiązania oraz dodatkowe funkcje. Niektóre z nich okazują się niezwykle przydatne, jak np. zapowiedziana wczoraj opcja pozwalająca na szybkie przelewy pieniężne pomiędzy użytkownikami wspomnianej sieci społecznościowej.

FacebookMessengerPay

Brzmi kuriozalnie? Tak też pomyślałem, ale po chwili namysłu zmieniłem zdanie. Funkcja, którą uznałem za dziwaczną, nabrała sensu, kiedy tylko przypomniałem sobie, ile czasu zajmuje proces wykonania przelewu internetowego. Wbrew pozorom nie są to sekundy, jak często reklamują banki, a minuty, cenne minuty. Każdy sposób na uproszczenie wspomnianej czynności jest mile widziany. Dostrzegł to najwyraźniej Facebook, czego efektem jest zapowiedź nowej funkcji – przelewy w Messengerze.

Tak, w Facebook Messenger pojawi się opcja przelewów, choć skorzystają z niej na razie jedynie mieszkańcy USA posiadający karty Visa lub MasterCard. Naturalnie z czasem usługa (pod warunkiem zdobycia popularności) może zostać udostępniona także w innych regionach.

Sam pomysł jest genialny, ale czy bezpieczny? Według Zuckerberga tak, gdyż dla każdej transakcji możemy ustawić specjalny kod PIN lub w przypadku iPhone’a weryfikację linii papilarnych. Taki sposób zabezpieczenia wydaje się wystarczający, ale jaki okaże się w praktyce, dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. Wtedy też pierwsi użytkownicy powinni zacząć zgłaszać ewentualne reklamacje.

Pomyślcie tylko o wygodzie oferowanej przez wspomniany system wysyłania przelewów pomiędzy userami Facebooka. Kilka sekund i już, sprawa załatwiona, wszystko bez zbędnego logowania, weryfikacji SMS czy ręcznego wprowadzania numeru konta adresata.

Czy wy również bylibyście zainteresowani testowaniem tytułowego rozwiązania?

Źródło

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...