Początek lata będzie gorący, odpowiedzialny za to jest Microsoft!

Jeden z członków zarządu Microsoftu, Terry Myerson, podczas Windows Hardware Engineering Community, opublikował informacje na temat premiery Windows 10. Nowy system ma trafić do 190 krajów, w 111 wersjach językowych. Dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana, więc, póki co, wszyscy zainteresowani wyczekują lata.

windows10
 
Premiera „dziesiątki” jest bardzo ważna zarówno dla producenta, jak i użytkowników. Przez pierwszy rok od premiery posiadacze Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 będą mogli zupełnie za darmo zainstalować nowy OS w postaci aktualizacji. Microsoft nawiązał współprace z potentatami branży IT w Chinach. Lenovo jeszcze do końca roku ma wypuścić smartfona z Windowsem na pokładzie. Zapowiedziało również aktualizację systemu w wielu swoich placówkach na terenie Chin. Wybrani użytkownicy Xiaomi, firmy, która odnosi sukcesy na rynku telefonów, a dokładnie posiadacze modelu Mi4 będą mieli możliwość testowania Windows 10 przed premierą. Tencent i Qihu 360 udostępnią swoje produkty zgodne z wymaganiami nowej platformy.

Nowy Windows zapowiada się bardzo ciekawie, wiele możliwości i ilość pracy, jaką wkłada w niego Microsoft, jest ogromna. Współpraca z liczącymi się w branży firmami, ilość wersji testowych udostępnionych dla ogółu, to wszystko wygląda bardzo dobrze. Nie możemy, zapominać o Spartanie, następcy IE. Po wypuszczeniu Win 10 skończy się era Windows Mobile.
Mam nadzieję, że wszystkie te zabiegi i starania przyniosą oczekiwane wyniki dla Microsoftu, ponieważ odwala teraz kawał dobrej roboty.


Źródła: frazpc, dobrepogramy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...