Apple iPhone 750x300

Ukradł Apple aż 5 700 iPhone’ów. Jak, kto i dlaczego?

Telefony z logiem nadgryzionego jabłka nie należą do tanich, dlatego też ich kradzieże zdarzają się stosunkowo często. Rzadko jednak w sprawę zamieszani są pracownicy szczebla zarządzającego…

Apple iPhone 750x300

Ustaliliśmy już, że iPhone’y są zwyczajnie drogie, szczególnie jeśli zestawimy je ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida. Nie daje to jednak przestępcom prawa do ich przywłaszczania. Strata ukochanego urządzenia bywa dotkliwa, ale dotyczy tylko jednego (przeważnie) modelu. Co, jeśli kradzież dotyczy 5 700 sztuk?

Chciwy manager Foxconu wpadł po kilku latach

Sam fakt „zaginięcia” prawie sześciu tysięcy iPhone’ów jest już sam w sobie ciekawy. Sprawa robi się jednak znacznie atrakcyjniejsza, kiedy dowiadujemy się o tym, że stoi za nią pracownik szczebla zarządzającego…

Zgadza się – jeden z managerów fabryki Foxon produkującej iPhone’y wyprowadził przy współpracy z innymi pracownikami aż 5 700 sztuk telefonów Apple. Nie były to pełnoprawne produkty, a urządzenia przeznaczone do testów produkcyjnych, które miały zostać zutylizowane. Proceder trwał aż dwa lata, lecz wykrycie nastąpiło dopiero w 2016 r. Skoro rzeczone modele nie były przeznaczone do sprzedaży, nie powinniśmy mówić o stracie?

Ucierpi wizerunek Apple

Urządzenia wytypowane do utylizacji nie mogły (w uproszczeniu) przynieść firmie zysków w postaci przychodów. To prawda, ale spójrzmy na sprawę nieco szerzej. Zaginione iPhone’y trafiły na czarny rynek, aby następnie wylądować w ręce klientów cieszących się markowym produktem w nietypowo niskiej cenie.

Problem w tym, że skoro były o egzemplarze testowe, ich działanie mogło znacząco odbiegać od tego, co oferują modele finalne. Jak nie trudno zgadnąć, osoby korzystające z wybrakowanego sprzętu opowiedzą znajomym, iż produkty Apple są zwyczajnie słabe.

Owszem, zasięg poczty pantoflowej będzie w tym przypadku skromny, ale sam fakt jest dla firmy krzywdzący. Jakie konsekwencje poniesie chciwy manager? Na odpowiedź musimy poczekać do czasu opublikowania wyroku sądowego.

Źródło: Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...