Zaufane kontakty – nowe rozwiązanie Google prezentuje się świetnie

Pomysł nie jest może najświeższy, za to wykonanie idealnie wpisuje się w potrzeby użytkowników tego typu usług. Zapoznajmy się ze szczegółami działania Zaufanych Kontaktów – zapraszam.

Zaufane Kontakty 750x300

Zasadna działania aplikacji jest zasadniczo prosta i opiera się o możliwości udostępniania lokalizacji wybranym osobom. Na rynku znajdziemy mnóstwo podobnego softu, ale jego działanie pozostawia wiele do życzenia. Owszem, istnieją produkty lepsze, jak Messenger posiadający wbudowaną opcję udostępniania lokalizacji oraz gorsze, od nieznanych deweloperów. Drugie z wymienionych mogą okazać się niebezpieczne – pamiętajcie, że mówimy o udostępnianiu naszych danych postaci lokalizacji.

Wobec powyższego nie trudno domyślić się, że znalezienie sensownego narzędzia służącego zasadniczo prostej czynności nie jest rzeczą prostą. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się aplikacja Google…

Zaufane Kontakty – jak to ugryźć?

Zacznijmy od początku, czyli od tego, dlaczego warto korzystać ze wspomnianego narzędzia. Zastosowań jest mnóstwo – zapewniam. Możemy udostępniać lokalizacje naszej rodzinie, przez co ta nie będzie martwić się w przypadku dłuższego myślenia. Jeśli dodamy do listy osoby zaproszone na stworzony przez nas event – sprawdzimy, jak daleko zostało im jeszcze do celu. Kontrola osób starszych i dzieci? To ma sens.

Zaufane Kontakty 750x400

Jakby się zastanowić, podobne założenia przyświecają obecnym na rynku rozwiązaniom. Jest jednak kilka różnic:

  • Lokalizację udostępniamy osobom wybranym z kontaktów
  • Lokalizacja udostępniana jest na prośbę wspomnianych użytkowników
  • Każdorazowo możemy odrzucić prośbę o udostępnienie lokalizacji
  • W przypadku braku odpowiedzi – udostępnienie lokalizacji odbędzie się „z automatu”
  • Czas na reakcję – 5 minut

Musicie przyznać, że wspomniane dodatki mogą znacząco poprawić komfort użytkowania usługi? W moich oczach tak się właśnie stało.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...