Choose Your View, czyli nowa funkcja od YouTube

Czasy, gdy godzinami czekało się przed telewizorem na to, by obejrzeć teledysk ulubionego wykonawcy, dawno minęły. Nie ma cię na YouTube? Możesz zapomnieć o tym, że zostaniesz dostrzeżony. Muzycy nie mają łatwo, ale teraz mogą zyskać nową, ciekawą i pomocną opcję służącą do promocji.

Nie tylko obdarzeni talentem do składania dźwięków, powinni zainteresować się najnowszą modyfikacją, która niedługo ma pojawić się na YouTube. „Choose Your View” jest rozwiązaniem idealnym do transmisji koncertów (nie mówimy o tych nagrywanych breloczkiem do kluczy czy mikrofalówką, ale w pełni profesjonalnych), wydarzeń sportowych, a nawet zwykłych filmików, gdzie do tej pory widzowie skazani byli na jedno, statyczne ujęcie.

YouTube testuje możliwość przełączania widoków między poszczególnymi kamerami w trakcie oglądania video. Nie ma przestojów, problemów ze streamingiem, a jedynym ograniczeniem wydaje się być liczba dostępnych widoków. Na dziś dzień, dostępne jest tylko jedno nagranie, gdzie użytkownicy mogą zapoznać się z nowym zastosowaniem. Przełączanie widoków jest wręcz banalnie proste. Używane są klawisze strzałek, a całość działa płynnie i bez problemów. Na testowe video wybrano nagranie koncertu Madilyn Bailey, które odbyło się w ramach „YouTube Music Night”. Cztery dostępne widoki to póki co jedyne na co mogą liczyć użytkownicy, ale kto wie czy w przyszłości nie będzie ich znacznie więcej.

Z całą pewnością jest to ciekawa opcja, przypominająca te, które od dawna dostępne są na nagraniach DVD z profesjonalnych koncertów. Wybór kamery może generować jednak pewien problem. Dla początkujących youtuberów, którzy zazwyczaj dysponują tylko jedną kamerą, może to stanowić w przyszłości spory problem. Jeżeli „Choose Your View” się przyjmie (a tak raczej będzie), by pozostać konkurencyjnym, trzeba będzie zainwestować w odpowiedni sprzęt. Jednak póki co, nie ma powodów do zmartwień, a raczej do radości. Takiej opcji brakowało i trzeba mieć nadzieję, że pojawi się ona już niedługo w innych nagraniach. A funkcjonalność „Choose Your View” możecie wypróbować tutaj:

http://www.youtube.com/user/MadilynBailey/ChooseYourView

Źródła: ubergizmo.com

Fot: youtube.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...