Chrome 54 wylądował – ukłon w stronę mobile

Najnowsze stabilne wydanie Chrome oznaczone numerkiem 54 zostało upublicznione. Poza szeregiem usprawnień dla programistów, w przeglądarce znalazły się też udogodnienia dla użytkowników. Jakie?

Chrome 54

Chrome w wersji 54 to jedynie przystanek przed 55-ką, który w głównej mierze zainteresuje twórców oprogramowania. Dopiero kolejna odsłona przeglądarki ma być tą przełomową. Nie mniej jednak poza usprawnieniami dla deweloperów, znajdziemy też rozwiązania skierowane do przeciętnego usera.

Dzisiejsza aktualizacja dotyczy właściwie każdej platformy, na której Chrome występuje. Nie mniej jednak mobilne wersje będą rozsyłane falowo, a co za tym idzie – możecie otrzymać je dopiero za kilka dni lub tygodni. O ile desktopowy wariant przeglądarki to głównie ficzery dla webdevu, o tyle już mobile zainteresuje każdego użytkownika smartfona tudzież tabletu.

Chrome 54 – nowości dla użytkowników

  • Inteligentne proponowanie artykułów do przeczytania
  • Pobieranie „stron”
  • Pobieranie materiałów wideo do offline
  • Odtwarzanie YouTube w tle
  • Poprawki błędów

Niby niewiele, ale zapewniam – to, co oferują, sprawi że użytkowanie Chrome będzie o wiele przyjemniejsze. Nie ukrywam, że najmocniej zaintrygowała mnie możliwość odtwarzania YouTube w tle, a więc dajmy na to, podczas przeglądania porannej „prasówki”. Zastanawiam się, czy nie będzie to powodowało konfliktu z usługą YT Red, gdyż jej użytkownicy za podobną funkcję muszą uiszczać comiesięczną opłatę subskrypcyjną. Cóż, Google z pewnością wie, jak to rozwiązać.

Jak wspomniałem wcześniej – Chrome 54 jest dla mnie i jak mniemam nie tylko dla mnie, jedynie przystankiem przed wersją 55. Kolejny build według zapewnień giganta z Redmond przywróci do przeglądarki „lekkość”, wszystko dzięki zmniejszonym apetycie na energię i RAM.

Źródło: 9to5Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...