You are here
Google Chrome ze wsparciem dla Dark Mode w macOS artykuły News 

Google Chrome ze wsparciem dla Dark Mode w macOS

Od macOS Mojave, czyli najnowszej edycji makowego systemu użytkownicy mogą korzystać już z trybu Dark Mode. Jego użyteczność zależy jednak od deweloperów, którzy mogą, choć nie muszą, przystosować program do wymagań ciemnej kolorystyki. Twórcom przeglądarki Chrome niespecjalnie się w tym względzie spieszy, ale zapowiada się, że taki stan rzeczy nie potrwa długo.

Dark Mode

Chrome jest bezapelacyjnym królem segmentu przeglądarek internetowych. Nawet użytkownicy komputerów Apple, którzy otrzymują świetną systemową aplikację Safari, często wybierają produktu Google. Zgodność ze standardami, otwartość i wygoda robią tutaj robotę. Niestety, wspomniana przeglądarka nie obsługuje jeszcze ciemnego trybu, który jest dziś pożądany nawet przez domowych userów. To ma się zmienić już na początku roku.

Dark Mode w Chrome w 2019 roku

W serwisie Reddit pojawiła się dyskusja, którą możemy powołać jako źródło tytułowej zapowiedzi. Z dokumentów Chromium przewijających się we wspomnianych wątkach dowiadujemy się, że Dark Mode niebawem trafi do rzeczonej przeglądarki. Mało tego, redaktorom MacRummors udało się chwilowo uruchomić ciemny tryb w Chrome, czego efekty widzimy na załączonych do wpisu grafikach.

Powiecie, że Chromium i Chrome to nie do końca to samo i będziecie mieli rację, choć tylko częściowo. Otóż, zanim ficzery trafią do stabilnej wersji przeglądarki Chrome, są najpierw testowane w Chromium, Chrome Canary, a następnie wdrożone do Chrome Dev i Chrome Beta. Oznacza to, że Dark Mode może zawitać do przeglądarki na początku przyszłego roku.

Skąd wzięła się popularność Dark Mode?

Kwestią wartą omówienia jest sama popularność tytułowego trybu. Czy faktycznie jest on tak wygodny? Tak i nie. W zależności od tego, ile czasu spędzacie przed monitorem oraz skupienia, jakie jest wam potrzebne. Nie da się ukryć, że Dark Mode wspomaga pracę twórczą, co widać po aplikacjach dla profesjonalistów, w tym — pakiecie od Adobe. Użytkownicy domowi również chcieliby być bardziej “pro” lub choćby poczuć się jak specjaliści. Nie twierdzę, że DM to zbędna funkcja ubrana w złudne oczekiwania, ale powiedzmy sobie jasno — ciemna kolorystyka interfejsu nie jest czymś, bez czego nie można się obejść.

Czy będę korzystał z nowości od Chrome? Oczywiście, ale dopiero wtedy, kiedy reszta twórców używanych przeze mnie aplikacji wprowadzi podobne rozwiązanie. Spójność wizualna systemu oraz programów, na których pracuję, jest dla mnie szalenie ważna.

Źródło: MacRumors, Reddit

Related posts

Leave a Comment