iPhone XR

iPhone XR królem smartfonów z jednym obiektywem (test DxOMark)

Według testerów z DxOMark iPhone XR jest obecnie najbardziej fotograficznym smartfonem wyposażonym w pojedynczy aparat. Na 101 punktów, bo właśnie tyle zdobyło urządzenie, składają się świetna ekspozycja, szeroki zakres dynamiczny oraz kontrast, a także całkiem niezła szczegółowość zdjęć. XR ma jednak wady, których nie zapomnieli wytknąć testerzy.

iPhone XR

Obecnie panuje szał na smartfony z dwoma, trzema, a nawet czterema obiektywami. Nie przeszkadza to jednak producentom w wydawaniu urządzeń z pojedynczym aparatem. Mało tego, niektóre telefony z “oszczędną” optyką biją na głowę teoretycznie ciekawszą konkurencję. Jednym z takowych przykładów jest iPhone XR, który nie tylko jest najlepszym fotograficznym urządzeniem z jednym obiektywem, ale także jednym z najlepszych w ujęciu ogólnym.

iPhone XR w testach DxOMark

Serwis Dxo sprawdza właściwie każdy popularny smartfon obecny na rynku i testuje jego możliwości fotograficzne. Nic więc dziwnego w tym, że na tapet wzięto także jeden z nowszych smartfonów Apple, czyli iPhone XR. Sprawdźmy, jak poradziła sobie “budżetowa” słuchawka Apple.

Testerzy chwalą smartfon za bardzo sprawną ekspozycję w świetle dziennym i w pomieszczeniach, za wysoką szczegółowość we wszystkich warunkach oświetleniowych oraz za żywe, ale realistyczne odwzorowanie barw. Bardzo szybki i co ważne — dokładny autofokus to bezsprzeczna zaleta XR, podobnie jak skuteczna stabilizacja obrazu oraz wysoka szczegółowość. Co do szczegółowości — ta traci nieco na jakości przy przybliżaniu software’owym. To akurat nie powinno specjalnie dziwić. Na tym, niestety, minusy się nie kończą.

O ile efekt bokeh w iPhone XR jest techniczne poprawny i dokładny, o tyle testerzy uznali go za mało realistyczny. W pomieszczeniach balans bieli potrafi nieco “zgłupieć”, ale z tym miały problem także wcześniejsze iPhone’y. Oczywiście mówimy o sytuacji dość dynamicznej. Stabilne ujęcia nie sprawiają problemów.

Ze szczegółami testu możecie zapoznać się pod TYM adresem. Smartfony, w tym iPhone XR znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: DxOMark

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...