You are here
Chrome OS w przyszłym roku stanie się częścią Androida, co dalej z Chromebookami? News 

Chrome OS w przyszłym roku stanie się częścią Androida, co dalej z Chromebookami?

W sieci zawrzało. The Wall Street Journal poinformował o tym, iż gigant z Mountan View zamierza “uśmiercić” przeglądarkowy system operacyjny znany z Chromebooków. Co ciekawe, ten nie zniknie do końca, lecz zostanie wchłonięty przez inną platformę od Google, czyli Androida.

ChromeAndroid3

Chrome OS uznawany przez niektórych za system będący jedynie rozwinięciem przeglądarki radzi sobie całkiem nieźle. Doceniany jest szczególnie w sektorach biznesowym oraz edukacyjnym, zaś rynki rozwijające się są idealnym miejscem dla wspomnianej platformy. Na to przynamniej wskazują słupki sprzedaży. Niestety, entuzjazmu nie podziela samo Google, dla którego wyniki okazują się za słabe. Z tego tez powodu firma szykuje się do drastycznego kroku, którym będzie zamknięcie projektu.

Twórcy “zielonego robota” uznali, iż Chrome OS, choć zyskuje na popularności, robi to znacznie wolniej od Androida. Stąd pomysł reorganizacji prac związanych z systemami. Tak, reorganizacji, co oznacza, iż przeglądarkowy OS nie zniknie zupełnie z komputerów, lecz zostanie połączony z Androidem.

ChromeAndroid1

Na chwilę obecną ciężko mi wyobrazić sobie “Andka” na PC, który byłby wygodny i wydajny. Co prawda, kilka lat temu miałem okazję testować netbooka wyposażonego w ów system, jednak wtedy produkt okazał się totalną klapą. Tym razem może być zgoła inaczej, szczególnie że za projekt weźmie się gigant.

Jaki okaże się nowy “Chrome-Andro-OS”? O tym przekonanym się najprawdopodobniej podczas  przyszłorocznego Google I/O. Wtedy też może mieć miejsce premiera zupełnie nowej platformy.

Źródło: TheVerge, The Wall Street Journal.

___________________________________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment