Google Chrome pozwoli na kontrolę urządzeń z Bluetooth

Giganci z Google pracują intensywnie nad ulepszaniem Chrome. Dopiero co informowaliśmy o wyłączeniu obsługi Flash oraz o uśmierceniu aplikacji, a już wiadomo, że będziemy mogli, za pomocą przeglądarki, obsługiwać Bluetooth.

Na razie jedynie eksperymentalnie i nie wiadomo, czy sterowanie urządzeniami za pomocą przeglądarki Chrome w ogóle się przyjmie. Wsparcie dla Bluetooth jest dopiero w powijakach, ale już inżynierowie z Mountain View zaprezentowali obsługę inteligentnych urządzeń, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Prezentacja odbyła się na… żarówce Philips Hue.

Sterowanie urządzeniami będzie się odbywało offline, zaś funkcja umożliwi komunikację pomiędzy przeglądarką Chrome a sprzętem i odwrotnie. Wsparcie Bluetooth w przeglądarce znacznie ułatwia życie twórcom aplikacji – mogą oni stworzyć jedną, która będzie działała nie tylko na Androidzie czy iOS-ie, ale również na mniej popularnych systemach, takich jak Windows Phone czy BlackBerry.

http://www.youtube.com/watch?v=_BUwOBdLjzQ

Google przygotował już wersję przeglądarki Chrome, która umożliwi programistom eksperymentowanie z Bluetooth, ale na chwilę obecną działa ona tylko w przypadku ChromeOS-a i Androida 6.0 Marshmallow. Już niedługo obejmie ona również systemy Windows i Mac, a także Linux.

Czy takie rozwiązanie spodoba się użytkownikom? Zobaczymy.

 

Źródło informacji: Android Police

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...