Chromebook Pro

Chromebook Pro od Samsunga – premium w pełnej krasie

Samsung pracuje nad komputerem przenośnym, który pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome OS. Co istotne nie będzie to typowy Chromebook, a prawdziwie potężne narzędzie.

Chromebook Pro

Na wstępie zaznaczę, iż nie jest to oficjalna informacja, ale za takową możemy ją uznać. Dlaczego? Choć przeciekom na temat wspomnianego urządzenia nie było końca, dzisiejszy wpis się na nich nie opiera. Podstawą tekstu jest strona (już nieaktywna) sklepu Samsunga, na której „przypadkowo’’ umieszczono Chromebooka Pro, roboczo nazwanego Kevin.

Chromebook Premium – Samsung dostrzega potencjał

Południowokoreański producent zauważył wzrost popularność komputerów wyposażony w Chrome OS, w związku z czym postanowił działać. Jak? Celując tam, gdzie jest „dużo miejsca”…

Chromebooki w większości należą do urządzeń niedrogich, zaś konstrukcje nie zachwycają – zarówno w kwestii designu, jak i hardware’u. Są wyjątki, takie jak Pixel, ale jakby nie patrzeć rynek Premium dla Chrome OS nie istnieje. Samsung postanowił go stworzyć. Jak? Opracowując swoją wizję komputera przenośnego wykorzystującego wspomnianą platformę oraz korzystającego z naprawdę „mocnych” rozwiązań. W efekcie czego powstał Chromebook Pro.

Chromebook Pro

Chromebook jak tablet?

Jeśli wierzyć oficjalnej (już nieobecnej) stronie Samsunga, urządzenie zostanie wyposażone w 12,3-calowy ekran dotykowy wyświetlający obraz w rozdzielczości 2400 x 1600 pikseli. Co ciekawe – wyświetlacz będzie można obrócić o 360 stopni, co przemieni sprzęt w tablet.

Za wydajność jednostki odpowiadać będzie 6-rdzeniowy układ taktowany zegarem 2 GHz (ARM), 4 GB RAM oraz 32 GB flash. Akumulator o bliżej nieokreślonej pojemności pozwoli na maksymalnie 10 godzin nieprzerwanej pracy, co jest wynikiem świetnym. Naturalnie pod warunkiem, że dane znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Chromebook Pro od Samsunga ma cechować elegancja i wysoka jakość wykonania, co w połączeniu z nowinkami w Chrome OS, takimi jak wsparcie aplikacji Android, może przyczynić się do sukcesu.

Źródło: Slashgear

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...