Na MWC 2017 będziemy świadkami wielkiego powrotu Nokii

Wygląda na to, że przyszłoroczne targi Mobile World Congress w Barcelonie będą niezwykle istotne dla fanów urządzeń fińskiego producenta. Czyżby Nokia zamierzała zaatakować rynek nowymi smartfonami z Androidem?

Nokia MWC17

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Nokią a Microsoftem, pierwszy z wymienionych podmiotów zobowiązał się do powstrzymania od premier rynkowych smartfonów. Zastrzeżenie miało obowiązywać do 2016 roku i jakby nie patrzeć firma nie złamała warunków zobowiązania. Za to teraz ma wolną rękę…

Wolna ręka nie oznacza sprawnej ręki

Sieć wre, tematów zawierających newsy o wielkim powrocie Nokii nie ma końca. Problem w tym, że dotychczasowo były to jedynie przecieki… aż do wczoraj, kiedy to producent zapowiedział swoją obecność na nadchodzących targach MWC 2017.

Czy event okaże się miejscem premiery smartfonów z Androidem? Jest to więcej niż prawdopodobne, ale o tym, co naprawdę pokaże CEO Rajeev Suri przekonamy się dopiero 27 lutego, gdyż właśnie wtedy rozpoczyna się Mobile World Congress.

Zakładając, że firma faktycznie wróci do gry na rynku urządzeń mobilnych, jej pozycja startowa nie będzie należała do najwygodniejszych. Choć marka jest ceniona, szczególnie w Europie, to brak patentów oraz zespołu projektantów (wszystko w rękach Microsoftu) może skutecznie utrudnić zdobycie klienta.

Należałem niegdyś do fanów Nokii dlatego też trzymam kciuki za jej powrót. Jednak jestem także realistą, obserwatorem rynku i zakładam, że tematem konferencji może nie być smartfon, a kolejne rozwiązania związane z segmentem łączności. To właśnie tutaj działa Nokia i co istotne – razi sobie świetnie.

Źródło: Nokia (Twitter)

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...