Chromebook

Chromebook z Windows 10? Zapomnij

Wy, którzy marzycie o Chromebooku obsługującym równolegle Chrome OS i Windows 10, porzućcie wszelką nadzieję. Wszystko wskazuje na to, że Google wycofuje się z pomysłu, który był rozwijany w inicjatywie Project Campfire.

Chromebook
fot. Pixabay

Swojego czasu komputery przenośne typu Chromebook były w kręgu moich zainteresowań. Ba, zastanawiałem się nawet nad nabyciem jednego z nich i wykorzystywaniem go podczas codziennej pracy. Większość podstawowych zadań, jakie wtedy wykonywałem, mogłem z powodzeniem wykonać na Chrome OS, bez potrzeby sięgania po Windowsa czy macOS. Niemniej, nie zdecydowałem się na zmianę. Znam jednak sporo osób, które takowej migracji dokonały i dowiedziawszy się o zbliżającej się możliwości wykorzystania dwóch systemów na komputerze Chromebook, wyraziły swoją aprobatę. Niestety, projekt Campfire przestaje być rozwijany.

Chromebook bez Project Campfire

Projekt zapowiadał się interesująco i zakładał przyszłą możliwość uruchomienia systemu Windows 10 na komputerach Chromebook. Niestety, zmiany w Chromium Gerritt pokazują, że funkcja ta zostanie przez giganta z Redmond porzucona. Możliwe, że podobne w działaniu narzędzie powstanie przy użyciu skupionej wokół tematu społeczności. Śmiem jednak wątpić w to, że będzie ono równie wygodne i bezproblemowe, jak natywna funkcja.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....