You are here
Sony Xperia Ace nowym „compactem” artykuły News 

Sony Xperia Ace nowym „compactem”

Japoński producent elektroniki użytkowej zaprzestał kontynuowania serii Xperia Compact z uwagi na niewielkie zainteresowanie smartfonami ze skromnymi ekranami. Co z klientami preferującymi tego typu sprzętem? Sony przygotowało dla nich zupełnie nowy model — Xperia Ace. Niestety, nie będzie łatwo go kupić.

Xperia Ace
fot. Sony

Xperia Ace nie jest najbardziej urodziwym przedstawicielem średniej półki cenowej. To smartfon, który nieco odstaje w kwestii stylistycznej od modeli z 2019, a nawet z 2018 roku. Nie oznacza to jednak, że Ace jest urządzeniem bez przyszłości. Za sprawą kompaktowych rozmiarów oraz niewielkiego ekranu (niektórzy użytkownicy dalej je preferują) urządzenie te może znaleźć sporą grupę nabywców. Jedyną przeszkodą w zdobyciu sukcesu sprzedażowego jest kiepska dostępność Ace’a.

Xperia Ace — konserwatywne podejście Japończyków

W kwestii obudowy stylistyki nie dzieje się tu zbyt wiele. Producent zdecydował się na niewielkich wymiarów konstrukcję (140 x 67 x 9,3 mm) o wadze 154 gramów. Kluczem jest ekran o przekątnej 5-cali (rozdzielczość FullHD+, 18:0), który docenią osoby nieprzepadające za dużymi rozmiarami wyświetlaczy. Minusem są z pewnością grube ramki, które niezbyt pasują do urządzenia, które wprowadzane jest na rynek w 2019 roku. Jeśli nie jest to dla was przeszkodą, reszta specyfikacji wygląda sensownie.

Wydajność zapewniają średniopółkowy układ Qualcomm Snapdragon 630, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na dane. Tę ostatnią możemy rozszerzyć z pomocą kart microSD. Zdjęcia wykonamy aparatami przednim 8 Mpix i tylnym 12 Mpix, co również wydaje się zbyt skromnym zestawem jak na możliwości smartfona z 2019 roku.

Producent umieścił w Xperia Ace wystarczający akumulator o pojemności 2700 mAh, głośniki stereo, moduł NFC oraz gniazdo USB-C. Czytnik linii papilarnych wtopiono w przycisk blokady i to jest jedno z bardziej ulubionych przeze mnie miejsc dla tegoż elementu. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9 Pie.

Urządzenie w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 1700 zł. Problem w tym, że sprzedaż smartfona Xperia Ace została ograniczona do Japonii. Nie ma pewności, kiedy i czy w ogóle sprzęt pojawi się na innych niż rodzimy rynku.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: SonyOnLeaks

Related posts

Leave a Comment