Google Play

Wszystkie Chromebooki z obsługą Google Play – oficjalne stanowisko giganta

Stało się – gigant z Mountain View podjął decyzję o tym, że każdy nowy Chromebook obsłuży sklep z aplikacjami dla Androida, czyli Google Play. Windows może mieć problem, choć nie musi…

Google Play

Sam fakt kompatybilności z Google Play nie jest niczym nowym. Zasadniczo możliwości korzystania z repozytorium Android pojawiła się na Chrome OS już dawno. Nie była jednak znana przyszłość rozwiązania. Aż do teraz.

Chrome OS i Google Play – razem

Firma za pośrednictwem swojego bloga poinformowała zainteresowanych o tym, że każdy Chromebook, wydany od tego roku będzie kompatybilny z Google Play. Oznacza to ni mniej, ni więcej jak to, że od teraz „przeglądarkowy” system operacyjny od Google uruchomi apki z Androida, czyli najpopularniejszej platformy mobilnej.

Fanów ekosystemu wiadomość ta powinna ucieszyć. Otrzymają oni spójny interfejs służący do codziennej konsumpcji rozrywki. Przy odrobinie chęci komputery te można wykorzystać do pracy np. biurowej. Tutaj właśnie pojawia się konflikt z Windowsem oraz Mac OS. Dobrze, właściwie możemy mówić o samych „okienkach”, gdyż to właśnie je najczęściej wybierają osoby z mniej zasobnym portfelem szukające prostego narzędzia do multimediów i prostej pracy. Dlaczego nie spoglądają w stronę Chrome OS?

Przyczyna jest prosta – system ten jest głównie przeglądarką, zaś aplikacje webowe nie sprawdzą się w przypadku niektórych zastosowań. Jeśli jednak dodamy do OS-u programy z Androida, sytuacja zmieni się diametralne. Pytanie, czy przekona to userów do porzucenia dotychczasowej platformy….

W mojej ocenie spora grupa użytkowników „ucieknie” do ekosystemu Google. Prawdę mówiąc, gdyby nie konieczność wykorzystywania pewnych narzędzi, sam zrobiłbym to z wielką chęcią.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...