Netflix

Filmy na karcie SD? Netflix Offline udoskonalony

Niedawno w aplikacjach mobilnych będących klientami usługi Netflix zagościła funkcja offline, która to pozwalała na zapisywanie filmów „na później”. Oczywiście materiały można było odtwarzać bez potrzeby połączenia z siecią. Istniały jednak pewne ograniczenia…

Netflix

Netflix to obecnie najbardziej rozpoznawana usługa VOD, której działanie opiera się na steamingu produkcji wideo. Konkurencja nie śpi, ale zawartość jej ofert innych dostawców wypada dość blado. Nie oznacza to oczywiście, że firma może spocząć na laurach – przeciwnie, aby utrzymać wysoką pozycję, a co za tym idzie zarobki, usługa musi ewoluować. Nowe funkcje, usprawnienia oraz rozszerzenie materiałów dostępnych na żądanie – właśnie tego oczekują użytkownicy.

Jedną z pożądanych przez userów opcji była możliwość zapisania filmu tudzież serialu do odtworzenia w późniejszym czasie i to bez potrzeby stałego połączenia z siecią. Jak wszyscy wiedzą, firma ustosunkowała się pozytywnie do sugestii społeczności, a co za tym idzie, Netflix wzbogacił się o takową możliwość.

Netflix na karcie SD?

Teraz tryb offline doczekał się naprawdę solidnego usprawnienia, którym nie wiedzieć czemu firma nie chwali się prawie nigdzie. W mojej i jak mniemam nie tylko mojej ocenie, możliwość zapisu „na później” na kartach SD jest naprawdę istotną kwestią.

Pomyślcie, bolączką dzisiejszych smartfonów z Androidem jest zbyt skromna przestrzeń na dane użytkownika w tym aplikacje i multimedia. Owszem, możemy zdecydować się na zakup drogiego urządzenia z 128 GB pamięcią, ale niewiele osób może sobie na takowe pozwolić. Rozwiązaniem są karty SD, oczywiście pod warunkiem, że nasz smartfon jest wyposażony w odpowiednie gniazdo. Jeśli tak – sprawa wydaje się zamknięta. Wydaje się to idealne określenie, gdyż nie rozwiązuje to w pełni niedogodności. Tutaj potrzebna jest ingerencja deweloperów.

Tak, aby aplikacje mogły korzystać w pełni z możliwości płynących z przetrzymywania danych na pamięci SD, muszą taką możliwość zaimplementować w kodzie aplikacji. Niestety, nie wszyscy twórcy tak czynią. Z tego też powodu ruch serwisu Netflix zasługuje na pochwałę. Od teraz wakacyjne projekcie filmów tudzież krótkie seriale w pociągu staną się procesem bezproblemowym.

Źródło: 9to5google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...