TabletUSBC750x300

Chuwi Vi8 Plus – niedrogi tablet z Windows 10 i złączem USB typu C

Tablet za mniej niż 100 dolarów? Dziś to nie problem, choć większość z tego typu konstrukcji nie prezentuje się zbyt ciekawie. Wyjątkiem jest tutaj tytułowy model, który poza całkiem rozsądną jak na tę cenę specyfikacją zaskakuje czymś jeszcze…

TabletUSBC750x300

Na początek zaznaczmy jedną rzecz – jest to urządzenie niewielkie, gdyż przekątna ekranu wynosi tutaj zaledwie 8 cali (1280 x 800 pix). Ma to oczywiście swoje plusy, jak niezwykła mobilność czy pakiet Microsoft Office Mobile, który to na urządzeniach z wyświetlaczami do 10,1-cala jest zupełnie darmowy. Niestety, niewielki ekran (IPS) oznacza też pewne ograniczenia – mam tu na myśli pracę na wielu oknach, z których Windows przecież słynie. Cóż – przy tej cenie i konfiguracji nie powinno to stanowić dla nikogo problemu.

Urządzenie pracuje pod kontrolą czterordzeniowej jednostki Intel Atom X5-Z8300 (platforma Cherry Trail), z zegarem taktowanym częstotliwością od 1,44 GHz, do 1,88 w trybie Turbo. Z doświadczenia wiem, iż procesor z powodzeniem radzi sobie z większością podstawowych i nie tylko zadań. Naturalnie jest on wspierany przez 2 GB LPDDR3 RAM. Co ciekawe, mimo stosunkowo niewielkiej pamięci nie uświadczymy tutaj problemów wydajnościowych – Windows 10 w kwestii zarządzania RAM-em radzi sobie lepiej niż dobrze. Minusem może być tutaj naprawdę skromna przestrzeń na dane użytkownika (32 GB, z czego część zabierze system), lecz można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Mało tego od „jesiennej” aktualizacji systemu możliwe stało się instalowanie aplikacji bezpośrednio na pamięciach zewnętrznych.

TabletUSBC1x

Jak nie trudno zgadnąć, w tablecie znajdziemy szereg modułów łączności zarówno bezprzewodowych, jak i fizycznych (Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, micro HDMI 1,4, Jack 3,5 mm). Poza standardowymi, które wymieniłem, w opisywanym tablecie znajdziemy jeszcze… złącze USB typu C, które jako nowość nie pojawia się w tańszych urządzeniach. Ba, nawet w tych ze średniej i wyższej półki cenowej ciężko znaleźć wspomniane gniazdo.

Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Aparat tylny 2Mpix
  • Aparat przedni 2Mpix
  • Akumulator o pojemności 4000 mAh
  • 8-calowy ekran IPS (1280 x 800 pix)
  • Wymiary 211,2 x 123,2 x 9,3 mm
  • Waga 350 g.

Jak widzicie, tablet prezentuje się interesująco, szczególnie jeśli patrzymy na niego przez pryzmat niskiej ceny.

Źródło: Neowin

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...