You are here
Ciche miejsce 2 – jest i pierwsza zapowiedź kontynuacji! artykuły News 

Ciche miejsce 2 – jest i pierwsza zapowiedź kontynuacji!

Chyba nikt nie wierzył w to, że Hollywood odpuścić temat, który przyniósł mu rekordowe zyski. Ciche miejsce 2 będzie bezpośrednią kontynuacją horroru, który szturmem zdobył kina oraz co za tym idzie, serca widzów oraz recenzentów. O samej produkcji nie wiadomo jeszcze za wiele, ale pierwsza zapowiedź pokazuje, ze możemy spodziewać się bardzo zbliżonego klimatu.

Ciche miejsce 2
Fot. Paramount Pictures / Ciche miejsce 2

Czasem w kinach pojawiają się filmy, które teoretycznie wyglądają tak, jak wszystkie inne z gatunku, a jednak oferują coś innego. Nie inaczej było w przypadku pierwszej części opisywanej produkcji. Produkcji, która kosztowała „śmieszne” 30 milionów dolarów, a wpływy z biletów były ponad 11-krotnie większe. Tak gigantycznych sukcesów kasowych nie widuje się na co dzień, więc nie dziwne, że kontynuacja była tylko kwestią czasu. Tylko, czy będzie ona w stanie powtórzyć sukces pierwszej odsłony horroru?

Ciche miejsce 2

Ciche miejsce 2 ma być bezpośrednią kontynuacją, więc na ekranie po raz kolejny zobaczymy tych samych aktorów. Chcielibyśmy napisać coś więcej, ale jeżeli nie widzieliście jeszcze pierwszej części opowieści, to nie będziemy wam psuć seansu. Powiedzmy tylko, że nie każdemu mogło się udać. Ojcem sukcesu pierwszego Cichego miejsca był John Krasinski, który nie tylko je wyreżyserował, ale także współtworzył scenariusz oraz wystąpił w jednej z głównych ról. To z pewnością pozwoliło na ograniczenie niektórych kosztów, a Krasinski mógł sam czuwać nad spójnością całej opowieści. O czym był film?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=QbynQn2_0RU&feature=emb_logo

Ciche miejsce

Opis ze strony dystrybutora z pewnością pozwoli wam odświeżyć sobie odrobinę pamięć:

„„Ciche miejsce” to wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie, życie w ciągłym, nieprzerwanym napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty – reagujące na każdy dźwięk – zagrażają przetrwaniu ludzi. Jeśli cię usłyszą, wytropią cię…”

Jednak samą istotą Cichego miejsca nie było wcale przestraszenie widza i korzystanie z utartych zagrywek, choć te także pojawiły się na ekranie. Chodziło o odwrócenie sytuacji i pokazanie, że zagrożenie może przybierać bardzo różne formy. Film odniósł gigantyczny sukces, który można porównać do Uciekaj czy Bird Box od Netflixa. W każdym z tych przypadków okazywało się, że niebezpieczeństwo przybierało zupełnie inną formę, niż z początku można się było spodziewać. Twórcy pokazywali także, że są w stanie przestraszyć widza, bez konieczności pokazywania strasznych potworów czy przesadnego epatowania krwią. Czy Ciche miejsce 2 ma szansę na powtórzenie sukcesu pierwszej części? Częściowo na pewno tak, ale patrząc na to, jak o wiele mniejszym zainteresowaniem cieszyło się To Rozdział 2, wątpimy, żeby widzowie aż tak tłumnie walili do kin. O wyniki przekonamy się wiosną przyszłego roku. Nowy trailer ma się pojawić na początku 2020 roku.

Komputery oraz laptopy, które pracują wyjątkowo cicho, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Paramount Pictures / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment