You are here
Pornhub wyręcza Google i publikuje statystyki Androida artykuły News 

Pornhub wyręcza Google i publikuje statystyki Androida

Od połowy bieżącego roku Google zaprzestało „chwalenia” się statystykami dotyczącymi wykorzystania poszczególnych wersji Androida w smartfonach. Nie wiemy, przez to, jak radzi sobie najnowszy system oznaczony liczbą „10”. Na szczęście z pomocą przychodzi nam Pornhub. Tak, ten PornHub.

Pornhub
fot. Pornhub

Pornhub przyzwyczaił nas już do corocznych podsumowań, z których możemy dowiedzieć się nieco o preferencjach, wyborach oraz lokalizacjach, oraz najczęściej wykorzystywanych urządzeniach użytkowników serwisu. To istna kopalnia wiedzy wszelakiej, pozwalająca dostać się do interesujących danych. Wiemy na przykład, że Polska znalazła się na 14 miejscu w statystykach Top 20 generowania ruchu w serwisie. Nas, fanów technologii interesuje jednak nieco inna kwestia, którą Google stara się przemilczeć.

Pornhub: Android 10 na zaledwie 2 proc. urządzeń z Androidem

Żeby było jasne… nie są to bezpośrednie dane dotyczące tego, ile urządzeń obecnych na rynku pracuje pod kontrolą poszczególnych wersji Androida. Informacje udostępnione przez Pornhub określają jedynie to, jakie wersje systemu Android generowały ruch w 2019 roku. Wszystko, rzecz jasna — w ujęciu procentowym.

Pornhub
fot. Pornhub

Nie przedłużając — aż 48 proc. ruchu wygenerowały smartfony z Androidem Pie, 23 proc. z Androidem Oreo, 12 proc z Androidem Nougat oraz 8 proc. z Androidem Marshmallow. Lolipop to 5 proc., KitKat i Jelly Bean po 1 proc. Co z najnowszą wersją Zielonego Robota, czyli Android 10? Ta odpowiada za skromne 2 proc. ruchu. Nie powinno to specjalnie dziwić. Wszak na dobrą sprawę system oficjalnie dostępny jest dopiero od września.

Czy dane serwisu Pornhub powinniśmy traktować jako miarodajne? Oczywiście, w końcu jest to jedna z najczęściej odwiedzanych stron na świecie. Rzecz jasna, statystyki Facebooka, Twittera czy Google oddałyby tę kwestię lepiej, ale na ten moment dysponujemy jedynie rzeczonym zbiorem statystyk. Oznacza to, że przyjęcie Androida 10 jest marne. Dla przykładu, pod kontrolą iOS 13, którego premiera zbiegła się w czasie z 10-tką od Google, pracuje już 71 proc. wszystkich iPhone’ów.

Źródło: Pornhub

Related posts

Leave a Comment