Co ludzie lubią, a czego nie w Windowsie 10

Windows 10 to jeszcze przysłowiowy „gorący towar” i trudno na razie ocenić, czy ludzie go pokochają, czy znienawidzą. Jakkolwiek już pojawiają się pierwsze próby podsumowań jego popularności…

Raczej mało znana u nas firma Brandwatch (za to ceniona wśród specjalistów na świecie) jako jedna z pierwszych pokusiła się o szerzej zakrojone statystyczne badania co do popularności nowego systemu operacyjnego elektronicznego giganta z Redmond. Analizy te są o tyle ciekawsze, że dotyczą nie tylko bezpośrednio samego systemu, ale także odbioru aplikacji takich jak Edge czy pakiet biurowy Office. Należy jeszcze koniecznie zaznaczyć, że do przedstawionych wyników powinno się podejść z pewnym dystansem i potraktować je jako ogólne tendencje, z tej racji, że owe dane nie zostały zebrane przy użyciu rygorystycznych naukowych metod badawczych, a w bardziej „luźny” sposób – powstały na podstawie dyskusji i opinii wygłaszanych przez aktywnych internautów i branżowych developerów z ich 7000 wpisów. Tym samym musimy mieć świadomość, że prezentują one w stosunku do nowego OS-a podejście pewnej dość specyficznej – bo ponadprzeciętnie zaangażowanej i zwykle bardzo dobrze znającej tego typu tematykę – grupy osób, zupełnie inne wyniki moglibyśmy otrzymać, gdyby badanie było przeprowadzone wśród ludzi, którzy kompów używają „od święta”.

Jak widać na załączonym wykresie zdecydowanie najlepiej jak na razie została odebrana Cortana, czyli nowy, całkiem ciekawy asystent głosowy (czy raczej ponętna asystentka). Chwalona jest także przeglądarka Edge (Microsoft niemal od samego początku twierdził, że będzie ona mocnym punktem nowego systemu) i integracja z konsolami z serii Xbox. Średnio wypadają elementy, które możemy już bardziej przypisać samemu Windowsowi, najgorzej oceniany jest pakiet Office. Generalnie jednak zwraca uwagę to, że „dziesiątka” w opinii większości badanych wypada raczej pozytywnie, czy będzie tak wciąż, gdy ludzie przestaną się nią ekscytować jako nowością i stanie się dla nich „zwykłym” narzędziem codziennej pracy? Zobaczymy.

Źródło : WindowsCentral, BrandWatch.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....