You are here
Android 6.0 „Marshmallow” dużo bardziej wydajny od poprzedników News 

Android 6.0 „Marshmallow” dużo bardziej wydajny od poprzedników

Wielkość akumulatora i „energożerność” są zmorą niejednego producenta smartfonów.  Oczekujemy od naszych komórek coraz większych możliwości, trudno to pogodzić z życzeniem, aby były energooszczędne. Technologia zastosowana w Androidzie 6.0 może stanowić więc prawdziwą rewolucję.

Coraz większe i lepsze jakościowo wyświetlacze, moda na phablety, aplikacje liczone już nie w dziesiątkach, ale setkach, z każdym nowym rokiem posiadające jeszcze bardziej skomplikowane i złożone algorytmy. Oczywiście świetnie by było, gdyby na dodatek nie trzeba było ładować smartfona częściej niż raz na parę dni, a najlepiej tydzień! Trudno zazwyczaj te rzeczy pogodzić, często – zwłaszcza w high-endowych telefonach z najwyższej półki cenowej – producenci umieszczają coraz pojemniejsze akumulatory, które jednak odczuwalnie wpływają na cenę lub/i ich zyski. Dlatego tak ważne, wręcz kluczowe stają się technologie umożliwiające wydatne zmniejszenie poboru mocy w smartfonach.

Gigant z Mountain View ze swoim Androidem od dawna już dominuje na rynku, wszyscy konkurenci wypadają przy nim nader blado. Jako de facto monopolista firma ta mogłaby „odcinać kupony od swej popularności” przez wiele następnych lat, albo po prostu w samozadowoleniu bazować na pozycji, którą już wypracowała. Nic z tych rzeczy – Google z „Marshmallow” znów idzie ostro do przodu i pewnie jeszcze tylko powiększy przewagę nad rywalami. Android 6.0 ma działać w oparciu o technologię o nazwie Doze pozwalającej znacząco zmniejszyć pobór energii, gdy urządzenie nie jest używane. Testy, czy to nie jest marketingową ściemą, zdołali już przeprowadzić różni niezależni eksperci i redakcje. Wyniki, jak możecie zobaczyć w załączonej tabelce, naprawdę robią ogromne wrażenie (te akurat dane pochodzą z badań przeprowadzonych przez niemiecką redakcję Computer Base). Jest się z czego cieszyć? Zdecydowanie nie – jeśli jest się konkurencją dla Androida.

Źródło : Computer Base.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment