You are here
Co nowego na Netflix – sprawdzamy premiery na weekend felietony 

Co nowego na Netflix – sprawdzamy premiery na weekend

Co nowego na Netflix czeka jego subskrybentów w ten piękny, majowy weekend? Nie oczekujcie wielkich premier, ale znalazło się miejsce na kilka ciekawostek. Platforma stawia na sprawdzone formaty, więc nie powinniśmy się dziwić, że po raz kolejny wybitne kino omija VOD szerokim łukiem.

Co nowego na Netflix

Nie ma co jednak zbytnio narzekać, bo choć tytuły nie każdemu mogą przypaść do gustu, to jest ich całkiem sporo do sprawdzenia. Każda z produkcji może się jednak spodobać, a już w szczególności wtedy, kiedy szukamy czegoś spokojnego na wieczór lub nawet na cały weekend. Tak, Netflix postawił na seriale, co nas bardzo cieszy. Dzięki temu wiemy, czego możemy się spodziewać, bo pojawiają się nowe sezony tego, co lubimy. A przynajmniej jeden z takich seriali dostał właśnie kontynuację.

Co nowego na Netflix

Nie tylko kontynuacje pojawią się w ofercie giganta, bo nie zabraknie też nowych produkcji. Jedna z nich może okazać się wielce interesująca, a szczególnie dla tych, którym podobają się historie dystopijne. Mamy na myśli nowy serial Society, który opowiada o grupie nastolatków, którzy stają przed trudnym zadaniem odbudowania tego, co kiedyś uważali za oczywiste. Nagle zostają pozostawieni sami sobie i bez żadnego nadzoru. Odcięci od świata zewnętrznego z nieznanych jeszcze powodów, muszą sami zorganizować coś na kształt funkcjonującego społeczeństwa. Oczywiście pojawiają się konflikty i walka o władzę, ale po zapowiedzi zdaje się, że Society bliżej do kina młodzieżowego, niż Władcy much.

Pierwszy sezon można już oglądać na platformie, ale to nie wszystko z tego, co nowego na Netflix właśnie się pojawiło. Wprawdzie to już zupełnie inny format, bo film pełnometrażowy, ale zapowiada się całkiem ciekawie. Chodzi nam o hiszpańską komedię z domieszką dramatu pod tytułem Rodzina zawsze z Tobą. To opowieść o pewnej architekt, której życie nie ułożyło się tak, jak sobie sama wymarzyła. Zmuszona do powrotu do rodzinnego miasteczka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z własnymi problemami oraz słabościami, ale także i ze swoją rodziną. Ta nie należy jednak do normalnych, więc możemy liczyć na coś, co wywoła u nas choć odrobinę uśmiechu.

https://youtu.be/VT3Y-v8KQl0

Easy – trzeci sezon

Randkowanie nie jest łatwym zadaniem, a doskonale wiedzą o tym bohaterowie serialu Easy. Widzowie zdążyli ich polubić, ale mamy dla was złą informację. Trzeci sezon, który właśnie pojawił się na platformie, będzie też ostatnim. Niestety, bo opowieści przedstawione w serialu potrafiły nas rozśmieszyć, choć w dość gorzki sposób. Jeżeli nie znacie jeszcze Easy, to koniecznie sprawdźcie, co takiego czeka osoby szukające miłości, przyjaźni bądź seksu w wietrznym Chicago. Nie będziecie zawiedzeni.

Gorzkie wino

Dalej pozostajemy w temacie komediowych, choć tym razem w zupełnie innym stylu. Gorzkie wino to film, który idealnie powinien się sprawdzić na wieczór w gronie przyjaciół lub z naszą drugą połówką. Mamy tu całą plejadę gwiazd większego i mniejszego ekranu, a wśród nich Rachel Dratch, Amy Poehler, Tina Fey, Jason Schwartzman oraz Cherry Jones. Gorzkie wino to opowieść o grupie przyjaciółek, które wybierają się w podróż, by świętować pięćdziesiąte urodziny jednej z nich. Oprócz zabawnych scen, widzowie będą także mogli się wzruszyć, bo cała opowieść to coś więcej, niż tylko spojrzenie z przymrużeniem oka na problem przemijania oraz starzenia się.

Życie za kratami – pierwszy sezon

Tym razem w segmencie, co nowego na Netflix, możemy natrafić także na mocny dokument, który skupia się na problemie więziennictwa w Stanach Zjednoczonych. Z bliska przyjrzymy się, jak wygląda życie w zakładzie karnym w Sacramento. Życie za kratami ma formę programu reality TV, gdzie przyglądamy się z bliska poszczególnym bohaterom. Będziemy mogli zobaczyć, jak radzą sobie z trudnościami życia codziennego oraz tym, że wielu z nich przez najbliższe lata, nie ujrzy świata zewnętrznego.

Oprócz tego na Netflix pojawi się serial Dobrze naoliwiona maszyna, który opowiada prawdziwą historię skandalu finansowego w Brazylii. Osadzony to serial o żołnierzu, który udaje więźnia, by wkupić się w łaski kartelu narkotykowego. Dostaniemy jeszcze dokument o utworze The Lion Sleeps Tonight, czyli ReMastered: Lwia część. Innymi słowy, jest w czym wybierać i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek będziecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / IMDB / JustWatch / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment