Chrome 70

Co nowego w Chrome 70?

Wyszukiwarkowy gigant udostępnił właśnie nową wersję swojej przeglądarki internetowej. Chrome 70 wnosi do aplikacji dwie istotne zmiany oraz pomniejsze usprawnienia. Istotne jest jednak to, że w przypadku siedemdziesiątki Google posłuchało głosu użytkowników i usunęło z niej jedną funkcję będącą przedmiotem wielu sporów.

Chrome 70

25 września bieżącego roku Google udostępniło przeglądarkę w wersji 69. Ta szybko stała się powodem ataków na firmę. Wszystko przez jedną kontrowersyjną funkcję, a konkretnie automatyczne logowanie do aplikacji. Otóż użytkownik, który zalogował się do jednej z usług Google, był z miejsca logowany także do samej przeglądarki. Problem w tym, że wylogowanie z usługi, nie oznaczało późniejszego wylogowania z samego programu. Nietrudno o przeoczenie i problem związany z brakiem prywatności. Firma musiała to naprawić.

Chrome 70 to ukłon w stronę użytkowników

Od przeglądarki w wersji siedemdziesiątej logowanie nie będzie już w pełni automatyczne. Oczywiście jedynie pod warunkiem wybrania odpowiedniej opcji w ustawieniach aplikacji. Lepsze to niż nic, choć nie ukrywam, że bardziej cieszyłbym się z domyślnie aktywowanej opcji. Nie każdy user będzie zaprzątał sobie głowę jej wyszukiwaniem.

Kolejną nowością w przeglądarce jest natywna obsługa PWA, czyli Progressive Web Apps. To pozwoli deweloperom na tworzenie aplikacji webowych zachowujących się jak programy desktopowe w Windowsie. Zmiana jest wbrew pozorom bardzo istotna, ale czy twórcy wykorzystają jej potencjał? O tym przekonamy się z czasem.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...