SMS Premium

Orange kończy z subskrypcjami SMS Premium, permanentnie

Na taką informację czekałem. Orange poinformował na swoim blogu o wyłączeniu możliwości aktywacji subskrypcji SMS Premium oraz MMS Premium. Oznacza to koniec sporej części “serwisów” ezoterycznych i rozrywkowych bazujących na ludzkiej niewiedzy.

SMS Premium

Żeby było jasne. Orange nie wymyślił tego jako pierwszy. Operator Play pokusił się o wspomnianą dezaktywację usługi już wiosną bieżącego roku. Pomarańczowi dołączają jedynie do gry, ale w żadnym wypadku nie umniejsza to pozytywnego wydźwięku decyzji. Przypomnijmy więc na szybko, czym są SMS Premium i dlaczego operatorzy komórkowi wyłączają tak “dochodową” usługę.

To koniec SMS Premium

Jak działają serwisy oparte na SMS Premium, możecie dowiedzieć się z naszego materiału, w procesie przygotowania którego rozmawialiśmy z pracownikami centrów obsługi takowych usług.

Niestety, lwia część tego typu biznesu opiera się nie tyle na próbie oszustwa, ile na nieświadomości osób, które nie do końca umyślnie aktywują płatne SMS-y oraz SMS-y przychodzące. Co gorsze, świadomość przychodzi dopiero wraz z rachunkiem. Kwota na fakturze niejednokrotnie wynosi kilkaset złotych, ale zdarzają się także przypadki, w których mowa o kwocie kilku tysięcy złotych.

Orange, podobnie jak Play postanowił skończyć z subskrypcjami na SMS-y i MMS-y przychodzące. Od 1 listopada 2018 roku nie będzie już można takowych aktywować. Niemniej dotychczasowo aktywowane subskrypcję pozostaną uruchomione do czasu wyłączenia ich przez klienta.

Źródło: Orange

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...