Co w CD Projekt piszczy…

Na konferencji z okazji pierwszych urodzin cdp.pl firma przedstawiła kilka liczb nawiązujących do serialu Lost: Zagubieni

1 reprezentuje pierwszy rok istnienia sklepu. 14 lata, które spędzili łącznie w serwisie klienci. 30 to liczba palet z płytami, które sprzedano (oczywiście są to kopie cyfrowe). 21 to średnia liczba produktów na półce klienta. Za 3 kryją się trzy miliony odwiedzin. 67 przedstawia z kolei procent stałych klientów, czyli osób, które zakupiły co najmniej dwie rzeczy w sklepie.

Do kompletu brakuje jeszcze 4, a jest nią liczba kategorii, które znajdują się w sklepie do gier i e-booków dołączyły audiobooki oraz filmy.

Filmy pojawią się w sklepie w formie „download to own”, a oznacza to, że film raz zakupiony będzie należał do klienta na zawsze. W porównaniu do VOD (video on demand), gdzie na obejrzenie filmu mamy określony czas, a do tego przeważnie musimy być podpięci do sieci w DtO film można albo streamować albo ściągnąć na dysk i oglądać bez potrzeby podłączenia do internetu.

(Oglądaj, Pobieraj, Odpalaj, Słuchaj), czyli Opos jest to wygodna aplikacja do zarządzania ściąganiem przypominająca tę GoG-ową. Na konferencji odbyła się krótka prezentacja aplikacji i można potwierdzić, że system korzystania z multimediów rzeczywiście jest nieskomplikowany oraz intuicyjny.

Na ten moment w bazie znaleźć można 50 pozycji, do końca roku spodziewać się możemy wzrostu do 200. W większości są to produkcje Sci-Fi oraz kino akcji, polskie filmy i anime. Ceny wahają się w granicach 8-30 zł. W miarę możliwości są w jakości HD.

Jeśli chodzi o audiobooki, to wśród 50 pozycji znajdziemy przede wszystkim opowiadania i powieści Andrzeja Sapkowskiego. Cdp.pl ofertę przygotował we współpracy z Audioteką.

Korzystając z okazji firma rozstrzygnęła konkurs organizowany wspólnie z Warszawską Szkołą Filmową na koncept gry wideo. Laureatem został Mikołaj Marcisz (za twór NevenTale), w nagrodę otrzymał stypendium na kierunku Reżyseria i Produkcja Gier Wideo oraz dodatkowo poleci na przyszłoroczne targi E3.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...