Lepiej, szybciej, taniej – poznajcie nowe MacBooki Pro oraz Mac Pro

Podczas wczorajszej konferencji Apple zaprezentował sporo nowości. Jedną z nich była premiera nowych urządzeń takich jak MacBook Pro oraz Mac Pro.

macbook-pro-151-650x388

Firma z Cupertino postanowiła odświeżyć swoje mobilne komputery MacBook Pro i tak klienci dostaną dwie wersje sprzętu:

MacBook Pro (13”) – mniejszy model został wyposażony w dwurdzeniową jednostkę Core i5-4258U, taktowaną 2.4 Ghz (2.9 w trybie turbo), 4GB pamięci RAM oraz grafikę Iris Graphics 5100. Jeśli jednak taka konfiguracja nie jest dla kogoś zadowalająca, wtedy za dopłatą możemy dostać mocniejszy procesor i5-2388U oraz dwa razy więcej pamięci RAM.

Producent nie zapomniał o zastosowaniu najistotniejszych modułów łączności takich jak WiFi 802.11 ac, które pozwoli uzyskać kilkakrotnie większą szybkość niż w przypadku 802.11 n. Dysk SSD o pojemności 128 GB (max 512 GB) będzie miał wpływ na zniwelowanie dźwięku pracy urządzenia. Model z 13–calowym ekranem jest cieńszy i lżejszy od poprzednika (1,8 cm grubości oraz 1.57 kg wagi), to z kolei wpłynie pozytywnie na komfort użytkowania.

W stosunku do poprzednika zmniejszeniu uległy nie tylko gabaryty. Cena wcześniejszego modelu wynosiła aż 1499$, zaś odświeżoną wersję będzie można nabyć aż 200$ taniej.

macbook-pro-13

MacBook Pro (15”) – większy brat opisywanego wcześniej modelu posiada ekran o przekątnej 15 cali, wydajny czterordzeniowy procesor Core i7, taktowany zegarem 2Ghz (3.2 Turbo) oraz 8GB pamięci operacyjnej RAM. Dane będzie można zapisywać na 256 GB dysku SSD. Mimo mocnej konfiguracji sprzętowej, MacBook będzie mógł pracować do 8 godzin w przypadku odtwarzania filmu. Cena jest jednak odpowiednio wyższa od 13–calowej wersji urządzenia i wynosi 1999$. Na szczęście jest ona dalej niższa niż w przypadku poprzednika.

Mac Pro – Apple nie poprzestało na prezentacji mobilnych komputerów. Kolejną nowością na konferencji okazuje się nowy Mac Pro.

MAcPro750x300

Będzie to naprawdę mocny sprzęt dla wymagających użytkowników. Producent zdecydował się zastosować tutaj najnowsze procesory Intel Xeon E5. W zależności od wersji będziemy mogli wybierać pomiędzy cztero-, ośmio; oraz dwunasto-rdzeniowymi potworami z 30 MB cache. Pamięć RAM z jaką przyjdzie nam pracować będzie wynosić maksymalnie 64 GB. Za grafikę odpowiadać będzie zaś AMD FirePro (12 GB RAM).

Cena urządzenia wynosi aż 2999 dolarów, lecz trzeba przyznać, że Mac Pro jest tego wart.

Dzięki obniżeniu cen nowych urządzeń, Apple może zyskać nowych klientów. Jak wiadomo sprzęt sygnowany logiem nadgryzionego jabłka do tanich nie należy, jednak jakość oraz stabilności MacBooków potrafi zachęcić do zakupu. Dodajmy do tego niższą cenę i możemy spodziewać się sukcesu sprzedażowego.

Źródła: Apple, Engadget

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...