ios 750x300 1

Co wnosi Beta 3 do iOS 9.3?

Nie przyszło nam długo czekać na kolejną aktualizację oprogramowania od Apple. Beta 2 do wersji iOS 9.3 pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, a już teraz niektórzy z użytkowników mają dostęp do następnej.

ios 750x300 1

Kiedy oficjalnie pojawi się iOS 9.3? Patrząc na to, jak Apple wypuszcza swoje bety, prawdopodobnie całkiem niedługo. Być może nastąpi to tuż przed lub po konferencji Apple, która wstępnie została zaplanowana na 15 marca, pojawi się już pełna wersja iOS 9.3. O ile oczywiście przecieki się potwierdzą, a Tim Cook nie zmieni zdania. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów, iPad’ów oraz iPod touch zyskają w najbliższej przyszłości dużo udogodnień.

iOS 9.3 będzie zawierał całkiem sporo nowych funkcji. Najgłośniej do tej pory rozprawia się o tej, która została zaprezentowana przy okazji drugiej wersji beta. Mowa oczywiście o Night Shift, czyli sposobie na ochronę wzroku użytkowników urządzeń mobilnych. Światło emitowane przez np. smartfony źle wpływa na nasze oczy, a Night Shift pozwala na dostosowanie wyświetlacza oraz zmianę temperatury barw na taką, która nie przeszkadza podczas używania sprzętu. Tym samym dostosowuje się do cyklu dobowego człowieka i ma zapewnić o wiele łatwiejsze zaśnięcie.

ios 750x300 2

Night Shift wywołało spore kontrowersje, bo jak słusznie zauważono, nie jest niczym nowym. Aplikacja f.lux oferowała tożsame rozwiązania od dawna, ale jakoś do Apple Store nie mogła trafić. W nowej wersji bety nie dostaniemy znaczących zmian w funkcjonowaniu Night Shift, a jedynie kilka drobnych poprawek. Zresztą to samo można powiedzieć o całej becie z numerem 3.

W Centrum Powiadomień zmodyfikowano odrobinę wygląd i poprawiono problem występujący podczas przekręcania urządzenia (ucinanie ikonek). Popracowano nad stabilnością całego systemu, a 3D Touch doczekało się dla siebie nowych funkcjonalności m.in. w aplikacji od pogody, App Store czy iTunes. Głównym atutem dla użytkowników iPhone’ów, szczególnie tych z USA, będzie możliwość wykonywania połączeń przez Wi-Fi (korzystając z sieci Verizon). W przyszłości powinno to dotyczyć także innych wielkich sieci komórkowych. Zniknęły też problemy z łącznością Bluetooth, na którą skarżyło się wielu beta-testerów.

Jak widać beta 3 nie przynosi dużych zmian, ale to może oznaczać, że premiera nowego iOS jest bliżej niż mogliśmy zakładać.

Źródło: 9to5mac
Fot: Apple

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...