You are here
Command & Conquer: Rival jako mobilna gra strategiczna artykuły News 

Command & Conquer: Rival jako mobilna gra strategiczna

Choć jestem fanem gier mobilnych, nie do końca podoba mi się ruch Electronics Arts, które zdecydowało się przenieść świat C&C na urządzenia mobilne. Nie mierzi mnie sam fakt pojawienia się Command & Conquer: Rivals na smartfonach, ale wykonanie produkcji.

Command & Conquer: Rival

Wbrew pozorom, gry mobilne są naprawdę dochodowym biznesem. Dostrzega to również studio Electronics Arts, które coraz śmielej poczyna sobie na wspomnianym kawałku rynku. Przeniesienie znanego z PC-tów uniwersum C&C samo w sobie jest wiadomością świetną. W końcu gracze będący fanami marki będą mogli rozkoszować się zabawą na urządzeniach mobilnych. Złą stroną wiadomości jest to, że będziemy mieli do czynienia z przeciętną strategią o oklepanym do bólu stylu rozgrywki. Czy mimo to warto zainteresować się tytułem?

Command & Conquer: Rivals na Androidzie oraz iOS

Rivals to przede wszystkim tytuł dla dwóch graczy, którzy będą między sobą rywalizować. Różni dowódcy mogą pochwalić się różnymi umiejętnościami, które warto wykorzystać w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikiem. Walka o terytorium nie jest rzeczą prostą, kiedy w grę wchodzą ograniczenia czasowe. Dynamiczna rozgrywka zapowiada się ciekawie, a przynajmniej tak można wywnioskować z pierwszych filmów prezentujących grę.

Grafice nie można zarzucić nic. Jest poprawna, a nawet atrakcyjna, jednak w mojej ocenie twórcy mogliby postarać się o lepszą oprawę wizualną tytułu. Nie jest to niestety mój jedyny zarzut wobec Command & Conquer: Rivals.

https://www.youtube.com/watch?v=fyNXQpAFQJc

Maszynka do zarabiania pieniędzy

Chciałbym napisać, że C&C Rivals będzie nastawioną na świetną rozgrywkę produkcją, która oczarowuje oprawą audiowizualną, świetnym gameplay’em oraz nietypowymi rozwiązaniami, których nie można było uświadczyć u konkurencji. Niestety, nie mogę tego zrobić. Gra jest jedną z wielu podobnych smartfonowych strategii. Ograniczenie możliwości, powielanie modelu starowania oraz brak “zacięcia” mogą okazać potężnymi przeszkodami, w efekcie czego o sukces końcowy będzie naprawdę ciężko.

Command & Conquer: Rivals trafi na iPhone’y i smartfony z Androidem, ale z wersji testowej, która jest dostępna TUTAJ mogą skorzystać jedynie osoby korzystające z Zielonego Robota. Urządzenia z iOS oraz Androidem możecie kupić na Vipelektrogadzet. Ceny potrafią zaskoczyć.

Źródło: Electronics Arts

Related posts

Leave a Comment