lid

Construction Simulator 2015, czyli budowlanka dla opornych

Już jutro będzie miała miejsce polska premiera jednego z ciekawszych symulatorów tego roku. Nie mam na myśli kolejnego symulatora samolotów od Microsoftu czy nudnej jazdy ciężarówką, tym razem zamienimy się w pana inżyniera – fachowca od robót budowlanych.

lid

Dzieło Astragon Software trafnie nazwane Construction Simulator 2015 jest grą nietypową, można by powiedzieć, jedyną w swoim rodzaju. Wcielamy się w niej w początkującego pracownika, przed którym właśnie otwierają się wrota wspaniałego świata budowlanki. Autorzy nie uwzględnili w swojej produkcji prac typu: noszenie cegieł czy szaleńcza jazda taczkami – na szczęście skupili się na większych zadaniach, chociażby takich jak jazda ciężką maszynerią i operowanie dźwigami.

Wspomnianych maszyn w grze jest do dyspozycji sporo – mamy ich aż 15, zaczynając od prostych wywrotek i wózków widłowych, poprzez różne rodzaje koparek, kończąc na walcach i samojezdnych dźwigach. Wszystkie pojazdy, jakimi przyjdzie nam sterować, są wiernymi replikami autentycznych maszyn budowlanych znanych producentów takich jak Still, Liebherr i MAN, a autorzy postarali się o jak najwierniejsze odwzorowanie sposobu ich kontrolowania. Oczywiście dla osób chcących jedynie pobawić się w budowlankę, nie zagłębiając przy tym wszystkich tajników operowania ciężką maszynerią, autorzy przewidzieli również uproszczony model sterowania oraz możliwość płynnego przejścia z prostego do zaawansowanego modelu kontroli.

Screenshot

Świat, w jakim przyjdzie nam się zmierzyć z wyzwaniami pracy na budowie, jest całkiem spory – uwzględnia kilka miast, wiosek, a nawet autostradę. Jeżeli chodzi o zadania, autorzy też się wykazali, zapewniając nam 200 placów budowy oraz 150 rodzajów misji. Gdyby i to okazało się dla was niewystarczające – w Construction Simulator znajdziecie narzędzia developerskie umożliwiające tworzenie własnych pojazdów oraz map przy wykorzystaniu podstawowych programów do tworzenia grafiki 3D. Dodatkowo gra posiada pełne wsparcie Steam Workshop, dzięki któremu będziecie mogli pobrać masę modyfikacji oraz dodatkowej zawartości, teoretycznie przedłużając zabawę w nieskończoność.

Pewnym zaskoczeniem jest również to, że w symulator budowy będziemy mogli pobawić się wraz z przyjaciółmi, gra zapewnia bowiem tryb multiplayer. Choć ograniczony do czterech graczy, ten rodzaj rozgrywki, dzięki swej innowacyjności, ma szansę odnieść duży sukces, przyciągając rzesze fanów kooperacji.

Podsumowując, Construction Simulator 2015 wygląda na porządną i dobrze przemyślaną produkcję, przy której można spędzić wiele długich zimowych wieczorów, nie przejmując się zbędną fabułą czy nałożonymi ograniczeniami, których tam zwyczajnie nie ma. Gra ta powinna znaleźć zasłużone miejsce na półce każdego fana symulatorów.

Źródło: IMGN.PRO

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...